Biznes i finanse

Wychodząc naprzeciw potrzebom Polaków: Karpaczandrsquo;23 – nowa jakość w sektorze multienergetycznym

ORLEN osiąga coraz większe sukcesy w wielu sektorach gospodarki. W ciągu ostatnich pięciu lat koncern wdrożył wiele inwestycyjnych projektów oraz dokonał strategicznych fuzji z Energią, LOTOSEM i PGNiG, co pozwoliło mu na objęcie pozycji lidera w Europie Środkowej. W trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu przedstawiono plany ORLEN na najbliższe lata, w tym szczegóły dotyczące inwestycji w różne sektory gospodarki.

Ostatnie audyty potwierdziły, że skala i ilość transakcji w Grupie ORLEN są bezprecedensowe. W wyniku przejęć dokonanych w ubiegłym roku, efekty synergii i korzyści, które z nich wynikają, mogą wzrosnąć o 20 miliardów złotych do 2032 roku – co stanowi dwukrotnie więcej niż początkowo szacowano.

„ORLEN przy swoim potencjale może wypromować polską, globalną markę. To niezwykle potrzebne w obecnym świecie. Dzisiaj ktoś na nas zarabia i to trzeba zmienić. ORLEN ma ku temu ogromne możliwości” – stwierdził Włodzimierz Ehrenhalt ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w trakcie sesji „Silny koncern multienergetyczny odpowiedzią na potrzeby Polaków” podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Dr Adam Czyżewski, główny ekonomista ORLEN, ogłosił, że koncern z powodzeniem analizuje i monitoruje różne projekty w różnych sektorach gospodarki. „Naszym celem jest rozwiniecie własnych technologii i uzyskanie własnej marki” – powiedział z dumą dr Czyżewski.

„Istotne jest, aby kapitał pozostawał w kraju. A cała zaś transformacja energetyczna, która w tej chwili jest jednym z najważniejszych tematów życia gospodarczego naszego kraju ma prowadzić do tego, aby zmniejszać ceny” – wyjaśnił prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana, dodając, iż wkrótce, dzięki konsekwentnym działaniom, można zmniejszyć import (głównie surowców energetycznych) o 200 mld złotych.

Podejmowane przez ORLEN kroki w zakresie odpowiedzialnego rozwoju skupiają się na inwestycjach w nowe źródła energii, które zapewnią wsparcie dla klimatu i środowiska. W ramach tego wysiłku Grupa ORLEN wybudowała już elektrownię wiatrową o mocy 90 MW, a także intensywnie pracuje nad przyłączeniem się do europejskiego systemu elektroenergetycznego.

Dzięki strategicznym inwestycjom w nowe źródła energii ORLEN wprowadził znaczne zmiany w swoim profilu biznesowym i zyskał pozycję lidera w branży, któremu będzie można zaufać w kwestiach ochrony środowiska. Grupa ORLEN jest obecnie liderem w dziedzinie innowacji i zrównoważonego rozwoju, a jego celem jest dostarczanie bezpiecznej i przystępnej cenowo energii dla Polaków.

ORLEN wykorzystuje nowe technologie, aby stworzyć zrównoważoną przyszłość dla Polaków poprzez inwestycje w energię odnawialną. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej, wiatrowej i geotermalnej, Grupa ORLEN stworzyła zrównoważoną i bardziej ekologiczną platformę do produkcji energii. Obecnie ORLEN jest wiodącym producentem energii odnawialnej w Polsce, a jego celem jest dostarczanie jej w sposób zrównoważony i przystępny cenowo.

ORLEN jest wiodącą firmą w dziedzinie odpowiedzialnego rozwoju, która inwestuje w nowe źródła energii, aby stworzyć lepszą przyszłość dla Polaków. Grupa ORLEN wybudowała już elektrownie wiatrowe z mocą 90 MW i przyłączyła się do europejskiego systemu elektroenergetycznego. Pomimo wyzwań stojących przed nami, ORLEN podejmuje działania w zakresie odpowiedzialnego rozwoju, aby zapewnić Polakom stabilną, zieloną i tanią energię.

ORLEN zdaje sobie sprawę z wyzwań stojących przed naszą planetą, dlatego podejmuje działania w celu zapewnienia zrównoważonego i przystępnego cenowo dostępu do energii. W ramach tego wysiłku Grupa ORLEN inwestuje w nowe technologie, aby stworzyć zrównoważoną przyszłość dla Polaków poprzez produkcję energii odnawialnej. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej, wiatrowej i geotermalnej, ORLEN stał się liderem w branży energii odnawialnej.

„Inwestujemy w farmy wiatrowe na Morzu Bałtyckim. Chcemy być partnerem dla Norwegów i wydobywamy coraz więcej gazu ziemnego na Morzu Północnym. Chcemy także magazynować tam CO2 powstały w wyniku naszych produkcji, ale także oferować taką usługę innym podmiotom” – powiedział dr Adam Czyżewski, który przypomniał o najbardziej aktualnych działaniach ORLENU.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM