Biznes i finanse

Niższe rachunki za prąd: oszczędności dla gospodarstw domowych w PGE

Klienci PGE skorzystają na znowelizowanym rozporządzeniu Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Dzięki niemu, gospodarstwa domowe będą miały około 120 zł niższe rachunki za energię elektryczną w 2023 roku. Taryfy oraz rozliczenia za energię elektryczną są regulowane zgodnie z tym rozporządzeniem.

Korzyść finansowa w wysokości ok. 120 zł dotyczyć będzie gospodarstw domowych, które dokonają co najmniej jednej z poniższych czynności między styczniem 2023 r., a wrześniem 2023 r.:

  • obniżenia zużycia energii elektrycznej o 5%, w porównaniu do okresu analogicznego w 2022 r.,
  • zweryfikowania prawidłowości swoich danych u sprzedawcy energii,
  • wyrażenia zgody na otrzymywanie rachunków w wersji elektronicznej,
  • udzielenia zgody na informowanie o produktach i usługach oferowanych przez sprzedawcę energii,
  • posiadania przyłącza prosumenckiego,
  • złożenia oświadczenia w ramach tarczy solidarnościowej.

To kolejny krok, mający na celu ochronę konsumentów energii elektrycznej w Polsce, poza rządową tarczą solidarnościową, która m.in. zamrozi ceny energii na poziomie z 2022 r.

Polski rząd wprowadził szereg polityk mających na celu skuteczne obniżenie cen energii elektrycznej. Gospodarstwa domowe w Polsce mogą cieszyć się znacznie niższymi stawkami niż w innych krajach europejskich, do 110,17 Euro/MWh, w ramach taryfy solidarnościowej do 4000 kWh. W porównaniu do innych krajów europejskich, jak Czechy (255 EUR/MWh), Niemcy (400 EUR/MWh) i Włochy (491,37 euro/MWh), Polacy zyskują wielkie oszczędności.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM