Polityka i społeczeństwo

Bezpłatne leki – Program Ministerstwa Zdrowia dla Twojego zdrowia

Pierwszym krokiem do skorzystania z nowych możliwości jest zgłoszenie się do lekarza. Wtedy lekarz wystawi receptę z odpowiednim kodem dla seniorów lub dzieci i młodzieży.

Ministerstwo Zdrowia zaprasza seniorów, dzieci i młodzież do skorzystania z nowego programu bezpłatnych leków. Od 1 września wszyscy ci, którzy otrzymają od lekarza receptę z odpowiednim kodem, będą uprawnieni do bezpłatnego dostępu do wybranych leków.

Aby skorzystać z programu, należy udać się do lekarza, który wystawi receptę z kodem „S” lub „DZ”. Kod ten nie może być uzupełniony na etapie realizacji recepty.

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że wszyscy, którzy uzyskają receptę z odpowiednim kodem „S” lub „DZ”, będą mieli dostęp do bezpłatnych leków od 1 września.

Seniorzy, dzieci i młodzież mają teraz szansę skorzystać z nowego programu bezpłatnych leków. Program obejmuje osoby w wieku 65 lat i starsze oraz dzieci i młodzież poniżej 18 lat. Warunkiem skorzystania z programu jest wystawienie odpowiedniej recepty z kodem „S” lub „DZ” przez lekarza.

Recepty z odpowiednim kodem będą ważne od 1 września. Aby skorzystać z bezpłatnych leków, należy wypełnić receptę i udać się do apteki. Kod „S” lub „DZ” nie może być uzupełniony podczas realizacji recepty.

Ministerstwo Zdrowia zachęca seniorów, dzieci i młodzież do skorzystania z programu bezpłatnych leków. Umożliwia to dostęp do wybranych leków bez konieczności ich opłacania. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości!

Jeśli jesteś osobą 65+ lub 18-, możesz skorzystać z bezpłatnych leków, których wykaz znajduje się na stronie internetowej ministerstwa zdrowia. Wystarczy, że znajdziesz załącznik pt. „Wykaz leków 65+ i 18-”, aby dowiedzieć się, jakie leki są bezpłatne.

Ministerstwo zdrowia wystosowało obwieszczenie dotyczące wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, które obowiązuje od 1 września 2023 roku. Przejrzyj stronę internetową, aby zapoznać się z bezpłatnymi lekami, które są dostępne dla osób 65+ i 18-.

Dzięki dostępności leków, które do tej pory były częściowo refundowane, seniorzy i dzieci oraz młodzież mają teraz dostęp do zdecydowanie większej liczby leków – 3799 pozycji dla seniorów oraz 2825 pozycji dla dzieci i młodzieży.

Recepty bez kodów „S” i „DZ” są realizowane w zgodzie z przepisami obowiązującymi przed 30 sierpnia 2023 r.

Informacje zamieszczane w serwisie PAP są dostarczane bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści przez PAP SA. Nadawca jest odpowiedzialny za treść zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM