Uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie mają szansę skorzystać z bezpłatnego szkolenia, którego celem jest uzyskanie certyfikatu do pracy na turbinach wiatrowych. Projekt szkoleniowy, zainicjowany przez Vulcan Training & Consultancy oraz Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, wart ponad 1 milion złotych, stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w sektorze wiatrowym. Inicjatywa „Wkręć się na wiatraki i pracuj na najwyższym poziomie!” pomaga młodym ludziom rozpocząć karierę zawodową w najbardziej perspektywicznej obecnie branży energetycznej.
Z szybko rozwijającej się morskiej energetyki wiatrowej wynikają szerokie możliwości dla osób poszukujących pracy. Przemysł wymaga od kandydatów wysokich kompetencji i specjalizacji, w tym znajomości techniki oraz instalacji turbin wiatrowych. Firmy obecne na rynku polskim jak i globalnym oferują atrakcyjne wynagrodzenie i dobrze płatne oferty pracy. W celu podniesienia kwalifikacji i zdobycia potrzebnych kompetencji, warto skorzystać z specjalistycznych programów edukacyjnych, które zapewnią Ci odpowiednie przygotowanie do pracy w przemyśle wiatrowym.
Uczniowie z Darłowa mają jedyną w swoim rodzaju okazję, aby wziąć udział w programie szkoleniowym „Wkręć się na wiatraki i pracuj na najwyższym poziomie”. W ramach programu uczestnicy zdobędą wiedzę, umiejętności i kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy na turbinach wiatrowych. Program ten to inwestycja o wartości ponad 1 miliona złotych, za którą odpowiedzialne są centrum treningowe Vulcan Training & Consultancy oraz Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.
„Uczniowie, którzy przejdą szkolenia zdobędą certyfikaty Global Wind Organisation potwierdzające ich kompetencje, które mają znaczącą wartość na rynku, osiągającą blisko 20 000 złotych na osobę. Nasz projekt to pierwsza i jedyna taka inicjatywa w Polsce, która otwiera drzwi młodym ludziom do kariery zawodowej i pozwala na dobry start na rynku pracy” – podkreśla Artur Ambrożewicz, prezes zarządu w Vulcan Training & Consultancy.
Według szacunków lądowa energetyka wiatrowa (onshore) może stanowić znaczną szansę na stworzenie nowych miejsc pracy w Polsce, jeśli rozwój będzie rozwijany zgodnie z przewidywanym scenariuszem. Do 97 tysięcy nowych miejsc pracy może dołączyć jeszcze kolejnych 100 tysięcy, jeśli wykorzystamy potencjał morskiej energetyki wiatrowej (offshore).
„Rynek pracy w sektorze energetyki wiatrowej nabiera rozpędu. Branża wiatrowa oferuje swoim pracownikom doskonałe wynagrodzenia, możliwość ciągłego rozwoju i nieprzerwane zatrudnienie na wiele lat. Energetyka wiatrowa to część potężnej gałęzi przemysłu, a tam, gdzie prąd, tam i pieniądze. W Polce przy budowie i eksploatacji elektrowni wiatrowych na lądzie jest bezpośrednio zatrudnionych około 10 tys. pracowników, natomiast łącznie z sektorami powiązanymi na rzecz branży pracuje około 20 tys. ludzi” – wskazuje Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
Uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie mają wyjątkową okazję do skorzystania z programu „Wkręć się na wiatraki”. Na młodzież, która uczestniczy w projekcie, czekają dwa pakiety szkoleniowe – 3 i 5 dniowe – obejmujące łącznie 9 kursów przeprowadzanych przez firmę Vulcan Training & Consultancy. Jest to niepowtarzalna okazja do zdobycia nowych umiejętności i wzbogacenia swojej wiedzy.
Uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie mają szansę wziąć udział w programie „Wkręć się na wiatraki”. Projekt oferuje dwa pakiety szkoleniowe – 3 i 5 dniowe. Uczestnicy będą mogli skorzystać z 9 kursów przeprowadzanych przez firmę Vulcan Training & Consultancy. Jest to szansa na zdobycie nowych umiejętności oraz rozszerzenie wiedzy.
„Udział w tym projekcie to bezsprzecznie szansa dla młodych ludzi. Inwestycja w swoje umiejętności i kompetencje to najlepsza z możliwych decyzji na etapie wchodzenia na rynek pracy, a dynamiczny rozwój energetyki wiatrowej w Polsce i na świecie pokazuje, że ten kierunek kształcenia jest przyszłościowy. Cieszę się, że to uczniowie właśnie mojej szkoły dostali tę szansę” – zaznacza Magdalena Miszke, dyrektorka Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.
Źródło: pap-mediaroom.pl