Polityka i społeczeństwo

Nowy początek w trudnych czasach: Kongres Krynica Forum 2023 ruszył!

Na tegorocznym Krynica Forum, w dniach 13-15 września, spotka się wielu wybitnych gości z kraju i zagranicy. Wśród nich prezydenci Polski i Litwy oraz premier Korei Południowej. Setki prelegentów przedstawią najważniejsze wyzwania stojące obecnie przed Polską i całym kontynentem, dyskutując o nich w trakcie dziesiątek paneli. To wyjątkowa okazja by wspólnie zastanowić się nad przyszłością naszego kraju i Europy.

Krynica Forum jest wyjątkowym wydarzeniem, które co roku zgromadza wysokiej rangi przedstawicieli biznesu, polityki i nauki. W tym roku miało to miejsce podczas inauguracyjnego przemówienia prezydenta RP, Andrzeja Dudy, który wyraźnie wskazał, że Krynica Forum zajmuje ważne miejsce w kalendarzu kongresów społeczno-gospodarczych w Polsce i całej Europie.

„Forum w Krynicy to wyjątkowe wydarzenie, zwłaszcza w kontekście agresji Rosji na Ukrainę oraz konieczności uodpornienia się całej Europy na szantaż surowcowy i energetyczny Kremla – dokładnie tak, jak udało się to Polsce. Apetyt Rosji nie ogranicza się tylko do Ukrainy, inne kraje też będą zagrożone. Dlatego nie możemy zostać z tyłu, bo to jest też nasza walka” – powiedział Andrzej Duda podczas gali otwierającej kongres.

Krynica Forum 2023 będzie przełomowym momentem w europejskiej historii. Wtedy to, Europa Środkowo-Wschodnia stanie się centralnym punktem gospodarczych i politycznych zmian, a ich echa będą słyszalne w całej Europie.

Krynica Forum 2023 będzie miało fundamentalne znaczenie dla przyszłości Europy Środkowo-Wschodniej. To wtedy region stanie się centrum gospodarki, polityki i innowacji na kontynencie. Wszystkie europejskie stolice będą miały okazję usłyszeć, jak brzmi nowa Europa.

„Nasze narody łączy historia, tradycja, kultura, wspólnota interesów. Naszą rolą jest również nieustanne tłumaczenie zachodnim partnerom i sojusznikom zagrożenia, jakie niesie ekspansywna polityka Kremla, oraz wspieranie Ukrainy w dołączaniu do struktur wojskowych NATO” – zaznaczył Gitanas Nausėda, prezydent Litwy. 

Krynica Forum 2023 będzie miejscem, w którym przedstawiciele różnych dziedzin będą mieli okazję wymieniać się poglądami i doświadczeniami. Podczas spotkania wybitni specjaliści zajmujący się polityką, gospodarką i społeczeństwem będą mieli możliwość wspólnego wypracowywania nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Krynica Forum 2023 będzie platformą, w której będą mogli się spotkać eksperci z całego świata, aby wymienić swoje doświadczenia i wiedzę. Znakomitych przedstawicieli różnych dziedzin będą mogli wspólnie opracowywać innowacyjne rozwiązania oraz debatować o ważnych aktualnych tematach.

Krynica Forum 2023 to spotkanie, na którym specjaliści z całego świata będą mieli możliwość wypracowywania innowacyjnych rozwiązań i dyskutowania o kluczowych kwestiach. To przestrzeń, w której będą mogli wymieniać się swoimi opiniami i wizjami, aby wspólnie szukać skutecznych rozwiązań problemów współczesności.

„Wojna w Ukrainie, kondycja europejskiej gospodarki po pandemii, wyzwania klimatyczne – to tylko niektóre tematy szeroko dyskutowane podczas tegorocznej edycji Krynica Forum. Przez wszystkie przypadki odmieniane będzie >>bezpieczeństwo<<, zwłaszcza w kontekście wzmacniania obronności i potencjału militarnego Polski” – tłumaczyła Marietta Gieroń, prezes Krynica Forum.

Forum Polsko-Koreańskie jest wyjątkowym wydarzeniem, które pozwoli uczestnikom Krynica Forum 2023 zobaczyć kompleksowy obraz współpracy polsko-koreańskiej. Umożliwi ono omówienie szczegółów współpracy na różnych polach, w tym energetyce, wojskowości, transportu i polityce międzynarodowej. Przedstawiciele obu państw będą mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz wypracowania wspólnych rozwiązań, które pozwolą na dynamiczny rozwój i wzmocnienie współpracy.

„Partnerska współpraca Korei i Polski tylko w ciągu ostatniej dekady to wielomiliardowe inwestycje w najbardziej innowacyjne sektory naszych gospodarek oraz wzajemne wsparcie we wzmacnianiu potencjału militarnego. Tylko w 2022 roku obroty handlowe pomiędzy naszymi krajami przekroczyły 10 miliardów dolarów” – powiedział Han Duck-soo, premier Republiki Korei. 

Korea jest państwem z nieograniczonym potencjałem i sukcesami, które pragną zwiększyć swoje znaczenie na rynkach europejskich. Dzięki współpracy z Polską Koreańczycy osiągnęli wielkie sukcesy, które mogą być wzorem dla innych państw Europy Środkowo-Wschodniej pragnących wzmocnić swoje więzi z Koreą.

„Małopolska to jeden z najprężniej rozwijających się gospodarczo regionów kluczowych w tworzeniu polskiego PKB. Duża atrakcyjność inwestycyjna oraz strategiczne położenie na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków logistycznych budzi zainteresowanie zagranicznych inwestorów. W procesie odbudowy Ukrainy to właśnie Małopolska wraz z sąsiadującym Podkarpaciem będą odgrywały kluczową rolę w kontekście logistyki, infrastruktury i niezbędnych zasobów” – dodała Marietta Gieroń. 


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM