Polityka i społeczeństwo

MS: Polska i Białoruś współpracują w celu zapewnienia bezpieczeństwa na granicy

Pierwszy Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wyraził swoje oburzenie wobec przedstawiania żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy służb mundurowych w propagandzie Niemiec hitlerowskich czy sowieckiej Rosji. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się na granicy polsko-białoruskiej w Krynkach na Podlasiu, Minister Sprawiedliwości podkreślił, że taka praktyka jest bardzo naganna.

Minister Ziobro wraz z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem oraz Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim odwiedzili granicę polsko-białoruską w Krynkach, by wyrazić swoje oburzenie wobec takich działań. Wszyscy trzej ministrowie zaznaczyli, że Polska wspiera swoich żołnierzy, dostrzegając ich poświęcenie i zaangażowanie w obronę ojczyzny.

Krynki stały się miejscem przyjęcia ważnej uchwały przez Komitet Rady Ministrów w celu zapewnienia bezpieczeństwa Polski i ochrony jej dobrego imienia przed atakami hybrydowymi z różnych stron.

Minister Zbigniew Ziobro skrytykował film Agnieszki Holland „Zielona granica”, wskazując, że wykorzystuje on tradycje propagandy nazistowskiej i sowieckiej. Apelował jednak również o uznanie ciężkiej pracy polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, którym Polacy powinni być wdzięczni. – Dziękuję im za służbę pełnioną w słońcu i w deszczu, w dzień i w nocy, która ma zapewnić nam bezpieczeństwo – powiedział minister.

Minister sprawiedliwości skrytykował atak na żołnierzy i funkcjonariuszy służących na granicy, który wywołał aplauz ze strony Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki. Zapowiedzi filmu Agnieszki Holland stały się przedmiotem rosyjskiej i białoruskiej propagandy. Jednak minister wyraził swoje przekonanie, że ogromna większość Polaków wspiera młodych ludzi, którzy bronią bezpieczeństwa naszego kraju.

– W imieniu wszystkich moich przyjaciół, pragnę gorąco podziękować wszystkim służbom granicznym za ich niezwykle ważne zadanie – mówił z wielkim szacunkiem do żołnierzy i funkcjonariuszy.

Z dumą informujemy, że wszystkie komunikaty publikowane w serwisie PAP są dostarczane przez nadawców bez żadnych zmian w ich treści. Zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe, nadawca ponosi odpowiedzialność za treści przekazu. (PAP)


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM