Biznes i finanse

Nowe inwestycje dworcowe w woj. zachodniopomorskim – Komunikat

Piąta edycja kampanii „Dzień Polskiej Muzyki” to wyjątkowa okazja do wsparcia rodzimej kultury i gospodarki. Poprzez słuchanie polskich utworów, możemy dać naszym artystom szansę na rozwijanie swojej twórczości. Dzięki temu wspólnie możemy przyczynić się do rozwoju polskiej muzyki.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że 26 września 2023 r. minister Andrzej Adamczyk odwiedził woj. zachodniopomorskie. Podczas wizyty w Kołobrzegu, Koszalinie i Szczecinku minister miał okazję omówić zrealizowane przez rząd przedsięwzięcia związane z budową i modernizacją dworców kolejowych.

Wizyta była okazją do podzielenia się efektami tych działań z mieszkańcami regionu.

Polskie infrastruktury kolejowe zostały w ostatnim czasie wyremontowane i skutecznie zmodernizowane – w ciągu 8 lat powstało ok. 1000 nowych dworców, stacji i przystanków kolejowych – podsumował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Polskie Koleje Państwowe inwestują w modernizację dworców w Kołobrzegu i Koszalinie, w ramach Programu Inwestycji Dworcowych.

Zabytkowy dworzec w Kołobrzegu ma szansę na odnowienie, a w Koszalinie budowana jest nowa infrastruktura kolejowa.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nieustannie inwestuje w polskie linie kolejowe, aby zapewnić wyższy poziom komfortu i wygody pasażerom. W szczególności mieszkańcy Kołobrzegu, Koszalina i regionów przyległych odczują dostrzegalną różnicę, szczególnie w sezonie letnim, kiedy liczba pasażerów znacząco wzrasta. Minister A. Adamczyk twierdzi, że każdy Polak powinien mieć możliwość skorzystania z dobrodziejstw rozwijającego się kraju.

Już w październiku 2023 r. pierwsi pasażerowie będą mieli okazję skorzystać z zmodernizowanego dworca w Kołobrzegu. Budowa dworca w Koszalinie dobiegnie w IV kwartale 2024 r. końca.

Podczas konferencji prasowej prezes PKP SA Krzysztof Mamiński przypomniał o przyjęciu przez Spółkę nowego Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2014-2030, czyli tzw. PID2.

Na liście podstawowej znalazły się dworce na stacjach: Białogard, Czaplinek, Dolice, Gryfice, Kamień Pomorski, Łobez, Mieszkowice, Międzyzdroje, Nowogard, Police, Szczecin Niebuszewo, Szczecin Podjuchy, Świnoujście, Trzebiatów i Wałcz.

W Szczecinku trwają prace modernizacyjne dworca kolejowego, które mieszkańcy i politycy starali się odbudować od wielu lat. W grudniu 2022 r. PKP SA przekazała dworzec samorządowi Miasta Szczecinka, który stał się formalnym inwestorem prac.

Budżet państwa wsparł tę inwestycję w ramach programów Polski Ład (12 mln zł) i Funduszu Inwestycji Lokalnych (1,5 mln zł). Zakończenie prac planowane jest w 2025 r.

Komunikaty publikowane przez PAP SA są publikowane bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawca komunikatu ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść – zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM