Biznes i finanse

Nowe możliwości ładowania dla pojazdów elektrycznych w programie OEM.connect Webfleet

Pojazdy elektryczne (EV) oferują firmom wyjątkową możliwość korzystania z cennych danych telematycznych bez konieczności instalowania dodatkowych urządzeń. Firmom posiadającym w swojej flocie samochody osobowe lub dostawcze marki Mercedes-Benz zapewniono dostęp do praktycznych, opartych na danych analiz dotyczących ładowania i zużycia energii. Webfleet wraz z rozwojem programu, stawia na kompleksowe wsparcie flot w drodze ku elektryfikacji, dodając kolejne ważne elementy.

Webfleet, wiodące na świecie rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, wprowadza swój program OEM.connect, który obsługuje pojazdy elektryczne (EV). Współpraca Webfleet z Mercedes-Benz Connectivity Services pozwala menedżerom flot mającym elektryczne pojazdy marki Mercedes-Benz na dostęp do potrzebnych danych bez konieczności instalowania kolejnych urządzeń.

OEM.connect to nowoczesny program, który ułatwia firmom skuteczne wykorzystanie danych telematycznych do redukcji kosztów, poprawy bezpieczeństwa, promowania zrównoważonej jazdy i maksymalizacji wydajności floty. Klienci biznesowi mają także dostęp do dodatkowych informacji dotyczących czasu ładowania, zasięgu jazdy, stanu baterii, zużycia energii i innych, wprowadzając numer VIN pojazdu.

Korzystanie z danych pozwala menedżerom flot na wygodne i efektywne planowanie tras, monitorowanie stanu akumulatora oraz zarządzanie sposobami ładowania. Organizacje mają dostęp do wszystkich potrzebnych informacji, aby sprawnie zarządzać flotą, a jednocześnie wprowadzać działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i wydajności. Zarządzanie danymi jest bezpieczne i zgodne z wytycznymi dotyczącymi prywatności, dzięki czemu menedżerowie flot mają pełną kontrolę nad nimi.

„Firmy na całym świecie korzystają z usług Webfleet, aby zwiększyć wydajność flot, zapewnić wsparcie kierowcom, podnieść poziom bezpieczeństwa, zachować zgodność z przepisami i pracować w sposób bardziej zrównoważony – powiedział Paul Verheijen, wiceprezes ds. strategii produktowej i partnerstw w Bridgestone Mobility Solutions. – W ubiegłym roku firma Webfleet odnotowała znaczący wzrost liczby pojazdów elektrycznych podłączonych do naszego systemu. Coraz więcej właścicieli firm i menedżerów flot korzysta z możliwości, jakie oferują pojazdy elektryczne. Wspólnie z Mercedes-Benz Connectivity Services tworzymy dla tych firm nową wartość, podkreślając jak ważne są dane telematyczne dla efektywnego przejścia na elektromobilność i prowadzenia wydajnej floty elektrycznej”.

Program OEM.connect dla pojazdów elektrycznych jest obecnie dostępny dla wszystkich samochodów osobowych i dostawczych Mercedes-Benz w Europie. Firma planuje również wprowadzić tę usługę dla pojazdów elektrycznych innych producentów w ciągu najbliższych miesięcy.

Program OEM.connect oferuje kompleksowe usługi w zakresie monitorowania pojazdów elektrycznych i ich zarządzania. Dzięki temu użytkownicy mogą śledzić stan techniczny pojazdu, planować przeglądy i monitorować koszty. Program jest dostępny w wielu językach i jest łatwy w konfiguracji.

Program OEM.connect to kompleksowe narzędzie do monitorowania i zarządzania pojazdami elektrycznymi. Umożliwia użytkownikom śledzenie stanu technicznego pojazdu, planowanie przeglądów oraz kontrolę kosztów. Usługa jest dostępna w wielu językach, a jej konfiguracja jest szybka i łatwa.

O Webfleet

Webfleet to zaawansowane narzędzie Bridgestone, które umożliwia zarządzanie flotą pojazdów. Nasze rozwiązanie zyskało zaufanie ponad 60 tysięcy klientów na całym świecie. Dzięki Webfleet, firmy mogą zwiększyć wydajność floty, zapewnić wsparcie dla kierowców, poprawiać bezpieczeństwo, zapewnić zgodność z przepisami oraz prowadzić działalność w sposób bardziej ekologiczny.

Webfleet stara się zapewnić flotom wszechstronne wsparcie w procesie elektryfikacji – od przygotowania do przejścia na pojazdy elektryczne, po monitorowanie ich użytkowania, zarządzanie ładowaniem, optymalizację kosztów operacyjnych i poprawę stylów jazdy. Chcemy wspomagać przedsiębiorstwa w pełnym wykorzystaniu korzyści z przemiany floty na elektryczną.

Bridgestone wierzy, że mobilność elektryczna może stać się na świecie bardziej efektywna, atrakcyjna i dostępna dla wszystkich. Pracujemy nad rozwojem innowacyjnych technologii, aby wspierać kierowców i floty, projektując opony samochodowe, które są optymalnie przystosowane do pojazdów elektrycznych dzięki platformie ENLITEN. Dodatkowo, współpracujemy z wiodącymi producentami pojazdów elektrycznych i rozwijamy naszą sieć sprzedażowo-serwisową w celu zapewnienia jak najlepszego wyboru i obsługi dla kierowców.

Aby poznać więcej szczegółów dotyczących Webfleet, zajrzyj na stronę webfleet.com. Dowiedz się więcej o firmie na LinkedIn. Jeśli szukasz informacji na temat Bridgestone w regionie EMIA, odwiedź stronę www.bridgestone-emia.com oraz press.bridgestone-emia.com.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM