Biznes i finanse

Komunikat KAS: jak Szef KAS wpływa na polską gospodarkę

W związku z powyższym, Ministerstwo Finansów zaprasza na debatę, która odbędzie się 25.09.2023 o godzinie 10:00. Celem debaty będzie omówienie skutecznych metod wprowadzania sankcji nałożonych na Federację Rosyjską i sposobów ich egzekwowania.

Debata będzie zorganizowana w siedzibie Ministerstwa Finansów, a jej uczestnicy będą reprezentować wszystkie zainteresowane strony.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapewni wsparcie organizacyjne i techniczne podczas przygotowań do debaty oraz zapewni wgląd w jej wyniki.

Dbając o jakość węgla, który dostarczany jest do Polski, zwracamy szczególną uwagę na jego pochodzenie. Systematycznie wykonujemy specjalistyczne badania laboratoryjne, aby upewnić się, że węgiel pochodzi z odpowiedniego i zaufanego źródła. Większość dostaw węgla pochodzi z Kazachstanu i w tym celu przemierzamy długą drogę kolejową do portów nadbałtyckich, a następnie transportujemy go drogą morską lub kolejową do Polski. Ponieważ Kazachstan jest położony blisko Polski, jest to najbardziej efektywne i ekonomiczne rozwiązanie.

Komisja Europejska nie zabrania transportu kazachskiego węgla przez porty rosyjskie, a rosyjscy marynarze mogą tworzyć załogę statków. Jednakże do portów Unii Europejskiej nie można wprowadzać jednostek z banderą państw objętych sankcjami. W tym celu KAS i inne odpowiednie organy, w tym służby urzędów morskich, egzekwują restrykcyjnie stosowanie się do przepisów.

Justyna Pasieczyńska, młodszy aspirant, pełni funkcję Rzecznika Prasowego Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Wszystkie komunikaty publikowane w serwisie PAP są dostarczone bez żadnych zmian w treści, co oznacza, że nadawca ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Jednocześnie niniejszym upoważniamy do stosowania art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.

Źródło: PAP


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM