Biznes i finanse

E-Urząd Skarbowy: Nowe Usługi Dostępne Online

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda podkreślił, że w obecnych realiach po pandemii Covid-19 i wojnach o nowe uprzemysłowienie, mamy do czynienia z niezwykle złożonym wyzwaniem stworzenia Zielonego Ładu, który umożliwi reindustrializację Europy. Przemawiał on podczas panelu „European Battery Market”, na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi, koncentrując się na prawnych aspektach rozwoju europejskiej produkcji baterii do samochodów elektrycznych.

Ministerstwo Finansów pragnie poinformować, że osoby fizyczne i organizacje mają możliwość wygodnego skorzystania z usługi e-Urzędu Skarbowego (e-US) i złożenia wniosku o zwrot kosztów zakupu kasy fiskalnej. Ponadto organizacje mają dostęp do usługi „Rozliczenia” – dzięki niej mogą sprawdzić swoje salda i rozliczenia z urzędem skarbowym.

Korzystanie z kreatora wniosków o zwrot kosztów za zakup kasy fiskalnej jest łatwe i szybkie. Aplikacja internetowa dostępna jest dla wszystkich osób fizycznych i organizacji, które zakupiły kasę fiskalną. Dla ułatwienia procesu składania wniosku, wszystkie pola obowiązkowe są wskazane, a także można dodać wymagane dokumenty potwierdzające prawo do ulgi.

Po wypełnieniu wszystkich pól wniosku, można go złożyć w formie elektronicznej i pobrać go na własny użytek. Można również wygenerować potwierdzenie przyjęcia wniosku do systemu, aby mieć pewność, że został on właściwie złożony.

Teraz organizacje również mogą korzystać z usługi sald i rozliczeń na swoim koncie w e-US. Wystarczy odwiedzić konto i sprawdzić saldo i szczegóły rozliczeń w podatkach dochodowych, podatku od towarów i usług oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Dzięki tej usłudze podatnicy i płatnicy mogą sprawdzić aktualne saldo i rozliczenia z urzędem skarbowym.

Od 27 września br. usługa jest dostępna także dla organizacji. Każda organizacja może zweryfikować salda i szczegóły rozliczeń w podatkach dochodowych, podatku od towarów i usług oraz podatku od czynności cywilnoprawnych.

Usługa prezentuje wszystkie informacje dotyczące rozliczeń podatkowych, w tym zaksięgowane deklaracje i zeznania, dokonane wpłaty i odsetki, zrealizowane zwroty oraz wpłaty, które nie zostały zaksięgowane z powodu błędnego opisu.

Organizacja będzie miała dostęp do ważnych informacji, w tym do informacji o upomnieniach, tytule wykonawczym oraz zalecanym kontakcie z urzędem skarbowym w przypadku złożenia nieprawidłowo wypełnionego dokumentu.

e-Urząd Skarbowy to prosty i wygodny sposób na załatwienie spraw związanych z podatkami. Korzystając z tego narzędzia, w łatwy i szybki sposób możesz rozwiązać wszelkie kwestie podatkowe bez wizyty w urzędzie skarbowym, na poczcie czy w banku – wystarczy odwiedzić podatki.gov.pl!

Zapewniamy, że wszystkie komunikaty publikowane w naszym serwisie PAP pozostają w formie dostarczonej przez nadawcę, bez wprowadzania przez nas jakichkolwiek zmian. Nadawca jest odpowiedzialny za ich treść, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM