Biznes i finanse

KGS S.A. – krok w przód w zakresie rozwoju cukrownictwa

W dniu 28 września 2023 r. Cukrownia Dobrzelin gościła konferencję z udziałem Prezesa Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Marka Zagórskiego, który przedstawił plan działań spółki w zakresie segmentu cukrowego.

Na uroczystości obecny był minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus, prezes Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego Krzysztof Nykiel, dyrektor Cukrowni Marek Giżyński oraz przedstawiciele związku plantatorów buraka cukrowego. Wszyscy uczestnicy mogli podziwiać załogę cukrowni, która włożyła ogromny wysiłek w przygotowanie wydarzenia.

Krajowa Grupa Spożywcza zdecydowała się na modernizację cukrowni w Dobrzelinie, która będzie kosztować 3 mld zł do 2027-2028 roku. W tym samym czasie, plan zakłada 260 mln zł w inwestycje w okresie trzech lat. Ponadto, KGS planuje wydać 6 mld zł na inwestycje w różne działania, w tym w nowe segmenty. W ciągu ostatnich 15 lat, firma przeznaczyła ponad 3 mld zł na inwestycje.

„Jesteśmy spółką skarbu państwa, mamy misję do spełnienia i to nie jest jedynie często powtarzany slogan. Faktycznie chcemy, żeby nasze wartości, które legły najpierw u podstaw powstania Krajowej Spółki Cukrowej, teraz Krajowej Grupy Spożywczej, znajdowały odzwierciedlenie w relacjach przede wszystkim z plantatorami. Inwestujemy w rozwój lokalnych społeczności, w sport, w kulturę i zamierzamy te działania wzmacniać. Ale najważniejszy jest dla nas rolnik. Bez surowca Krajowa Grupa Spożywcza nie będzie funkcjonowała i nie mówimy jedynie o cukrze, ale o wszystkich aspektach naszej działalności. Do naszej produkcji używamy buraków cukrowych, ziemniaków, zbóż i wielu innych produktów także w sektorze owocowo – warzywnym, które dostarczają polscy rolnicy. I dlatego chcemy, żeby nasi rolnicy byli objęci całościowym wsparciem, chcemy to wsparcie pogłębiać – wskazał prezes Krajowej Grupy Spożywczej.

Prezes zarządu Krajowej Grupy Spożywczej Marek Zagórski podkreślił, że współpraca z polskimi producentami rolnymi jest dla tej firmy kluczowa. „Chcemy budować trwałe i mocne relacje z polskimi producentami rolnymi. Jesteśmy świadomi, że współpraca z polskimi rolnikami jest dla naszego sukcesu kluczowa. Pragniemy zapewnić im najlepszą jakość żywności, konkurencyjne ceny i wyższe wynagrodzenia za ich produkty”.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus z zadowoleniem przyjął deklarację prezesa. Podkreślił, że wsparcie polskich producentów rolnych jest jednym z głównych celów Krajowej Grupy Spożywczej, a także jednym z kluczowych elementów polskiego bezpieczeństwa żywnościowego.

Krajowa Grupa Spożywcza współpracuje z polskimi producentami rolnymi, aby zapewnić Polsce bezpieczeństwo żywnościowe. Prezes zarządu spółki Marek Zagórski wyraził wiarę, że współpraca z polskimi rolnikami przyczyni się do lepszej jakości, konkurencyjnych cen i wyższych wynagrodzeń za produkty. Minister Robert Telus cieszył się z deklaracji i wskazał, że wsparcie polskich producentów rolnych jest jednym z fundamentalnych elementów bezpieczeństwa żywnościowego Polski.

Krajowa Grupa Spożywcza umożliwia polskim producentom rolnym dostęp do nowoczesnych technologii i narzędzi, aby poprawić jakość i wydajność produkcji rolnej. Chcemy zapewnić im konkurencyjne ceny i wyższe wynagrodzenia, a także wyższy poziom bezpieczeństwa żywnościowego dla całego kraju.

Krajowa Grupa Spożywcza wierzy, że współpraca z polskimi rolnikami jest kluczem do sukcesu. Chcemy rozwijać trwałe relacje, aby zapewnić im jakość, konkurencyjność i stabilność finansową. Minister Telus wyraził entuzjazm i zachęcił do dalszej współpracy z polskimi producentami rolnymi.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM