Biznes i finanse

Inwestycja w startupy – jak skutecznie pozyskiwać kapitał?

Akademia Inwestora ogłosiła otwarcie pierwszego etapu rekrutacji dla startupów, które będą uczestniczyć w konferencji połączonej z kapitałem i biznesem. Zgodnie z zapowiedzią Artura Orzełowskiego, prezesa spółki Duoinvest.pl, która jest organizatorem wydarzenia, po ostatniej konferencji uczestniczące w niej startupy zdobyły ponad 5 milionów złotych kapitału. Rekrutacja trwa do 12 października.

„Akademia Inwestora powstała z myślą o innowatorach, którzy mają świetne pomysły na biznes, ale brakuje im kapitału oraz dla tych, co mają kapitał, ale szukają pomysłów na jego zainwestowanie. Jest miejscem łączącym osoby wchodzące w świat biznesu z praktykami przedsiębiorczości, którzy chętnie podzielą się nie tylko wiedzą” – wyjaśnił Artur Orzełowski, prezes spółki Duoinvest.pl.

Pierwsza edycja Akademii Inwestora dała uczestnikom niezwykle cenne doświadczenie. Firmy i startupy, które wzięły udział w projekcie, otrzymały od inwestorów zewnętrznych kapitał na swoją działalność na poziomie ponad 5 mln złotych.

Akademia Inwestora ma na celu szkolenie przedsiębiorców i startupów w zakresie pozyskiwania kapitału. W jej pierwszej edycji uczestnicy otrzymali od inwestorów zewnętrznych kapitał na rozwój przedsiębiorstw o wartości przekraczającej 5 mln złotych.

Poprzez udział w Akademii Inwestora, firmy i startupy mogły zdobyć cenne doświadczenie. Efektem tego były inwestycje zewnętrzne w ich działalność na poziomie powyżej 5 mln złotych.

Organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnej edycji Akademii Inwestora. Aby wziąć udział, należy przesłać prezentację na adres akademiainwestora@duoinvest.pl, zawierającą trzy kluczowe informacje. Przede wszystkim startup powinien określić swoją działalność, a także wysokość pożądanego kapitału i zaoferować inwestorowi atrakcyjną w zamian ofertę.

„Tak przygotowane prezentacje zbieramy do piątku, 12 października. Pięć dni później, 17 października odbędzie się drugi etap, na którym będziemy chcieli przesłuchać przed komisją zgłoszone start-upy” – poinformował.

„Na sali będzie dużo inwestorów, również ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy chętnie inwestują w Polsce” – zaznaczył Orzełowski.

Organizatorzy Akademii Inwestora zapowiedzieli, że 20 najbardziej innowacyjnych i utalentowanych przedsiębiorców będzie miało szansę, by wystąpić na scenie i opowiedzieć o swoim pomyśle biznesowym.

Akademia Inwestora jest źródłem innowacji, wiedzy i możliwości dla startupów. Uczestnicy mogą tu znaleźć kapitał na rozwój swojego biznesu, a także współpracę i pomysły na nowe projekty.

Organizatorzy Akademii Inwestora zaprosili 20 najbardziej zaangażowanych przedsiębiorców, by mogli podzielić się swoimi pomysłami na scenie i osiągnąć sukces finansowy.

Akademia Inwestora jest wspaniałym miejscem do pozyskania wiedzy i nowych pomysłów dla startupów. Uczestnicy mogą liczyć na kapitał, partnerów biznesowych i innowacyjne projekty, które pozwolą im osiągnąć sukces.

Organizatorzy Akademii Inwestora zaprosili 20 najbardziej utalentowanych przedsiębiorców, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły biznesowe i osiągnąć sukces.

„Wszystkie te cele udało się zrealizować już po pierwszej edycji, czego przykładem jest spółka Rentowne Inwestycje” – powiedział Orzełowski.

„Po kolejnych kilku spotkaniach przy kawie nawiązaliśmy bardzo owocną partnerską współpracę biznesową w zakresie rewitalizacji, czyli zakupu, remontów oraz finalnej sprzedaży łódzkich, katowickich oraz warszawskich kamienic. Aktualnie wchodzimy w projekt 2 kamienic obie po 10 milionów złotych.” – powiedział przedsiębiorca.

„Konferencje organizowane przez DuoInvest.pl, zrzeszają wyłącznie świadomych inwestorów, dlatego, mimo naszego 20-letniego doświadczenia w biznesie, uczestnictwo w nich jest dla nas wyróżnieniem. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest edukacja w przypadku inwestycji w diamenty. Już przy pierwszym kontakcie, podczas organizowanej Akademii Inwestora, spotkaliśmy się z bardzo dużym zainteresowaniem jej uczestników” – oceniła Tobiasz.

Bartosz Niewiadomy, który miał przyjemność spotkać Joannę Piotrowską na ostatniej edycji konferencji w ramach networkingu, zauważył, że jej firma Rentowne Inwestycje ma duży potencjał w inwestowaniu w diamenty.

Ewelina Tobiasz z ATT Investments Europe wytłumaczyła z kolei, że uczestnictwo w Akademii Inwestora może okazać się bardzo opłacalne dla przedsiębiorców.

Organizatorzy Akademii Inwestora poinformowali, że wśród startupów, które już zgłosiły się do udziału w drugiej edycji konferencji Akademii Inwestora są te, które chcą produkować energię w każdym domu, albo uprawiać sałatę w ilości kilkuset sztuk w ciągu roku na małej powierzchni.

Bartosz Niewiadomy, który spotkał Joannę Piotrowską na ostatniej edycji konferencji w ramach networkingu, zauważył, że jej firma Rentowne Inwestycje jest entuzjastycznie nastawiona do inwestowania w diamenty.

Ewelina Tobiasz z ATT Investments Europe przybliżyła, jakie korzyści może przynieść udział w Akademii Inwestora.

Organizatorzy Akademii Inwestora poinformowali, że wśród startupów zgłoszonych do drugiej edycji konferencji są te, które tworzą modele produkcji energii w każdym domu, lub uprawy sałaty w ilości kilkuset sztuk na małej przestrzeni.

„Zachęcam wszystkich innowatorów do zgłoszenia sowich pomysłów i siebie do udziału w konferencji, która może być początkiem nowego biznesowego życia” – dodał współorganizatorka konferencji Agata Jaślarz.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM