Biznes i finanse

Rozbudowa oferty inwestycyjnej TFI PZU S.A. – Sześć nowych funduszy indeksowych

TFI PZU S.A. zaprezentowało w październiku sześć nowych funduszy indeksowych, które pod marką inPZU łącznie tworzą najszerszą i najbardziej kompleksową ofertę tego typu w Polsce. Pięć lat od wprowadzenia pierwszych funduszy inPZU, inwestorzy mają teraz dostęp do 22 różnych funduszy umożliwiających inwestowanie w różne klasy aktywów z całego świata.

Inwestycje w fundusze indeksowe to proste, oszczędne i przewidywalne podejście, którego celem jest jak najlepsze odwzorowanie wybranych indeksów (na przykład akcyjnych lub obligacyjnych). Pozwala to inwestorom na precyzyjne śledzenie zmian na określonym rynku lub jego segmentach bez ryzyka podejmowania nietrafionych decyzji.

Inwestowanie w technologie kosmiczne, cyberbezpieczeństwo i biotechnologię jest teraz możliwe dzięki TFI PZU S.A., a ich najnowsza oferta – inPZU Zielone Obligacje – to pierwszy w Polsce fundusz stworzony zgodnie z artykułem 9 Sustainable Finance Disclosure Regulation.

„Naszą intencją jest, aby w ramach platformy inPZU udostępniać inwestorom komplet prostych narzędzi umożliwiających długoterminowe, efektywne inwestowanie. Wprowadzenie nowych strategii pasywnych wpisuje się w to założenie” – mówi Piotr Dmuchowski, wiceprezes zarządu TFI PZU S.A. odpowiedzialny za obszar inwestycji.

TFI PZU S.A. wprowadziło do swojej oferty sześć nowych funduszy indeksowych, które zwiększyły liczbę produktów dostępnych w ramach platformy inPZU do 22. Dzięki temu każdy inwestor ma możliwość wyboru spośród szerokiego spektrum aktywów z całego świata, w tym funduszy zgodnych z dyrektywą Sustainable Finance Disclosure Regulation.

Nowe fundusze inPZU to przede wszystkim inwestycje w technologie kosmiczne, biotechnologię, cyberbezpieczeństwo oraz obligacje zielone. To wyjątkowa okazja, aby zbudować portfel inwestycyjny w oparciu o precyzyjnie określone strategie pasywne i osiągać zyski na różnych rynkach. Każdy wybór jest zabezpieczony przed ryzykiem walutowym dzięki hedgingowi.

„Skąd taka kompozycja funduszy? Z jednej strony staraliśmy się wsłuchać w to, co mówią nasi klienci. Korzystaliśmy przy tym z ankiet przez nich wypełnianych. Z drugiej strony kierowaliśmy się naszym przekonaniem co do tego, które sektory wzbogacą naszą ofertę” – wyjaśnia Robert Zima, prezes zarządu TFI PZU S.A.

„Chcieliśmy także sprawdzić sektory, które są >>na czasie<< i w potencjalnej średniej i dłuższej perspektywie mogą dać ponadprzeciętne zyski, a nie były do tej pory dostępne w ofercie krajowych towarzystw” – powiedział prezes Robert Zima.

Prezes Zima powiedział, że wprowadzenie tych nowych funduszy oznacza, że klienci indywidualni i korporacyjni mogą wybierać spośród szerokiego zakresu inwestycji, aby zbudować portfel dopasowany do ich potrzeb finansowych.

Dzięki naszej szerokiej gamie nowych funduszy klienci mają możliwość inwestowania w rozmaite sektory, w tym technologię kosmiczną, zrównoważoną gospodarkę wodną, biotechnologię, cyberbezpieczeństwo, a także w obligacje korporacyjne high yield.

Prezes Zima wyjaśnił, że fundusze te oferują klientom różnorodne możliwości inwestycyjne, dzięki czemu mogą tworzyć portfel dopasowany do ich celów finansowych i oczekiwań.

Dzięki inPZU Akcje Sektora Technologii Kosmicznej, inPZU Zielone Obligacje, inPZU Akcje Sektora Zrównoważonej Gospodarki Wodnej, inPZU Akcje Sektora Biotechnologii, inPZU Akcje Sektora Cyberbezpieczeństwa oraz inPZU Obligacje Korporacyjne High Yield, klienci będą mieli dostęp do szerokiego zakresu możliwości inwestycyjnych.

Prezes Zima zakończył wypowiedź stwierdzeniem: „Jesteśmy bardzo dumni z naszych nowych ofert, które pozwolą naszym klientom indywidualnym i korporacyjnym tworzyć portfele inwestycyjne, które odpowiadają ich potrzebom i preferencjom”.

InPZU oferuje również strategie zabezpieczające przed ryzykiem walutowym, dzięki którym inwestycje są odporne na zmiany kursowe. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne wybranie rynków i ich segmentów, które będą stanowiły przedmiot inwestycji.

Z inPZU można zacząć inwestować już z wkładem w wysokości 100 zł, a opłata za zarządzanie funduszami indeksowymi jest naprawdę niska, bo wynosi jedynie 0,5 proc. Co więcej, oferujemy gotowe portfele modelowe oparte na strategiach pasywnych, które ułatwią Ci rozpoczęcie inwestowania.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM