Polityka i społeczeństwo

MSZ zaprasza 7 października 2023 roku do Ambasador Królestwa Niderlandów

MSZ ostrzega:

Nasze Ministerstwo ostro potępia wydarzenia, które miały miejsce w Alkmaar, ponieważ stanowią one wyraźny przykład dyskryminacji obywateli RP. W związku z tym, 7 października 2023 roku zostanie zaproszony ambasador Królestwa Niderlandów, aby omówić sprawę z polskimi przedstawicielami.

MSZ wzywa:

W związku z wydarzeniami w Alkmaar, które przyniosły dyskryminację obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaapeluje do ambasadora Królestwa Niderlandów o złożenie wizyty w naszym kraju 7 października 2023 roku, aby omówić tę naganne sytuację.

MSZ wezwie:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie toleruje dyskryminacji obywateli naszego kraju w Alkmaar, a z tego powodu 7 października 2023 roku zostanie zaproszony ambasador Królestwa Niderlandów, by omówić tę sprawę z polskimi przedstawicielami.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraża potępienie dla niezgodnych z zasadami postępowania wydarzeń, które miały miejsce 5 października 2023 roku, podczas meczu grupowego Ligi Konferencji Europy UEFA. Te nieakceptowalne zachowania sprawiły, że Polacy – kibice, działacze i zawodnicy klubu Legii Warszawa – stali się ofiarami przemocy fizycznej i słownej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wzywa wszystkie strony do zajęcia stanowiska w sprawie tej sytuacji i wyciągnięcia wniosków w celu zapobieżenia podobnym incydentom w przyszłości.

Rezultaty obserwacji uczestników wskazują, że działania burmistrza miasta Alkmaar oraz miejscowej policji były zapewne zdominowane przez uprzedzenia narodowościowe.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprosiło Ambasadora Królestwa Niderlandów, aby omówić wydarzenia i wyjaśnić, w jaki sposób mogą one wpłynąć na relacje między oboma krajami oraz na wizerunek Królestwa Niderlandów w Rzeczpospolitej Polskiej.

Rzecznik prasowy MSZ informuje, że wszystkie komunikaty publikowane w serwisie PAP są zamieszczane bez żadnych zmian w ich treści. Nadawca komunikatu odpowiada za jego zawartość zgodnie z zapisami art. 42 ust. 2 Ustawy Prawo Prasowe. (PAP)

Ponadto PAP SA nie ponosi odpowiedzialności za treść komunikatów, które zostały dostarczone przez nadawcę. (PAP)


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM