Polityka i społeczeństwo

Janów Lubelski: Nowy Dom Sprawiedliwości

1. Ministerstwo Sprawiedliwości z dumą informuje o otwarciu nowego obiektu Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim.

2. Sąd ten zapewni lepszą obsługę obywateli i sprawną pracę sądu. Wiceminister Michał Woś podkreślił, jak ważne jest, aby sąd miał blisko ludzi, a pracownicy wymiaru sprawiedliwości mieli jak najlepsze warunki do wykonywania swoich obowiązków.

3. Wiceminister Woś wspomniał o dzisiejszej uroczystości otwarcia budynku archiwum Sądu Rejonowego, która nastąpiła 9 października br.

Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim zyskał ogromny dodatek w postaci 700 metrów kwadratowych przestrzeni. Nowy obiekt jest wyposażony w zaawansowany sprzęt techniczny i zapewnia pełne dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Koszt realizacji tej inwestycji wyniósł ponad 8 mln zł.

Jan Kanthak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, wyraził podczas uroczystości swoje poparcie dla polityki zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do wymiaru sprawiedliwości. Dzięki temu wspiera się nie tylko duże ośrodki, ale również mniejsze, które są istotne dla lokalnych społeczności.

W 2021 r. zainaugurowano ambitny program modernizacji Służby Więziennej w całym kraju, w ramach którego prowadzone są wielomilionowe inwestycje w infrastrukturę więzienną. W województwie lubelskim w ciągu najbliższych lat otwarte zostaną m.in. nowy budynek Aresztu Śledczego w Krasnymstawie, siedziba Prokuratury Regionalnej oraz Prokuratury Okręgowej w Lublinie, a także pawilon więzienny w Opolu Lubelskim, w którym znajdzie się 258 miejsc. Ponadto w 2024 roku w mieście zostanie oddany do użytku nowy gmach Sądu Rejonowego.

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wspiera inwestycje w wymiar sprawiedliwości, co przekłada się na zwiększenie dostępności do niego oraz wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa obywateli Polski.

UWAGA: PAP SA nie ponosi odpowiedzialności za treść komunikatów publikowanych na swojej stronie, które zostały dostarczone przez nadawcę w niezmodyfikowanej postaci. Zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawa prasowego, odpowiedzialność za treść komunikatu należy do nadawcy.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM