Biznes i finanse

Nowy tytuł: Inwestycja w rozwój infrastruktury: budowa łącznika brzeskiego

11 października o godzinie 11:00 PAP Biznes zaprasza na pierwszą część cyklu edukacyjnego #SposóbNaKapitał, w której wyjaśniona zostanie aktualna problematyka związana z pozyskiwaniem i obrotem kapitałem w firmie. W ramach projektu odbędą się siedem webcastów o tematyce związanej z kapitałem, a projekt zostanie zakończony debatą.

Ministerstwo Infrastruktury z przyjemnością informuje o zakończeniu budowy „Łącznika brzeskiego” w województwie małopolskim. Łącznik brzeski to północny początek Sądeczanki, czyli drogi krajowej nr 75. Jego zadaniem jest łączenie istniejącej trasy z autostradą A4, dzięki czemu droga ta stała się nieuchronna dla mieszkańców regionu. Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk, wraz z szefem Gabinetu Politycznego Tomaszem Tomalą, wizytowali budowę Łącznika brzeskiego, aby osobiście podziękować wszystkim zaangażowanym w prace.

„Ta inwestycja to wielka szansa dla polskiej inżynierii, a rząd pragnie ją wykorzystać dla dobra mieszkańców każdego regionu – stwierdził minister Andrzej Adamczyk.”

Łącznik brzeski ma długość 3 km, z czego ok. 1/3 już zostało wykonane. Prace kluczowe odbywają się na dwóch mostach nad rzeką Uszwicą, a także przy budowie wiaduktu, którym ul. Pomianowska będzie przechodzić nad obwodnicą. Wiadukt będzie miał 40 metrów długości, a jego przebieg będzie zgodny ze starym przebiegiem ulicy. W ramach planu samorządu powstaje też zjazd dla służb, by miały one łatwy dostęp do szpitala powiatowego w Brzesku.

Nowa droga w Brzesku stanowi istotny krok do wzmocnienia sukcesu gospodarczego Polski. Poprawia ona także możliwości rozwiązywania codziennych problemów mieszkańców Małopolski, jak podkreślił Tomasz Tomala, szef Gabinetu Politycznego MI.

Oddanie do użytku nowej drogi planowane jest w pierwszej połowie lipca 2024 roku.

Zgodnie z ustawą o prawie prasowym, komunikaty publikowane w serwisie PAP są przekazywane bez jakichkolwiek zmian w ich treści i formie, jak dostarczone przez nadawcę. Nadawca ponosi odpowiedzialność za treść informacji.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM