Polityka i społeczeństwo

Świętując demokrację: Gminy otrzymają dodatkową pomoc finansową

Dziś ogłoszono inicjatywę wsparcia dla gmin liczących do 20 tysięcy mieszkańców, w których udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych przekroczy 60 proc. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Wojewodą Mazowieckim Tobiaszem Bocheńskim ogłosili dziś szczegóły tej akcji podczas konferencji prasowej.

Wsparcie dla gmin ma za zadanie zagwarantować mieszkańcom dostęp do wyborów parlamentarnych oraz umożliwić im aktywne włączenie się w te ważne wydarzenia.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus ogłosił dziś, że gminy o wielkości do 20 tys. mieszkańców będą mogły otrzymać 250 tys. zł na działalność zespołów ludowych, kół gospodyń wiejskich oraz orkiestr dętych, co ma stanowić zachętę do udziału w wyborach parlamentarnych.

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk poinformował o możliwości otrzymania przez gminę dodatkowych 250 tys. zł na działalność zespołów sportowych.

Minister Robert Telus podkreślił również, że gminy z liczbą mieszkańców do 20 tys. mają szansę na pozyskanie 1 mln zł na remont lub przebudowę remizy strażackiej, jeżeli wykażą najwyższą frekwencję wyborczą w powiecie, biorąc udział w programie Bitwa o Remizy.

Wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński zaproponował, aby 1 mln złotych zostało przekazane na zadania wybrane przez mieszkańców gminom, w których osiągnięta zostanie najwyższa frekwencja wyborcza w danym powiecie.

PAP SA publikuje komunikaty bez wprowadzania do nich żadnych zmian, zachowując ich oryginalną treść. Osoba lub instytucja nadająca komunikat odpowiada za jego zgodność z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM