Biznes i finanse

E-IC 2.0: Nowa, Ulepszona Wersja Systemu Sprzedaży PKP Intercity Dostępna w Wersji Beta

Pasażerom PKP Intercity przygotowano nową jakość zakupów. e-IC 2.0 to zaawansowane technologicznie narzędzie, które jest dostępne od 11 października w wersji beta. Użytkownicy będą cieszyć się intuicyjnym i wygodnym systemem sprzedaży.

PKP Intercity otwiera przed pasażerami nowy rozdział w zakresie zakupu biletów. Po wielkim sukcesie aplikacji mobilnej, teraz narodowy przewoźnik wprowadza nowy system, który ma zastąpić e-IC. Wersja 2.0 zamówiona w grudniu ubiegłego roku, to pakiet rozwiązań funkcjonalnych i graficznych, który usprawni zakup biletów na przejazdy z PKP Intercity i pozwoli na łatwiejszy dostęp do usług przewoźnika.

e-IC 2.0 to nowy zaawansowany system, który oferuje pasażerom wiele wygodnych funkcji. Umożliwia „tam i z powrotem” planowanie podróży, tworzenie profili zakupowych zawierających ulubione lub często wybierane trasy, a także dodawanie biletów do kalendarza. Platforma także sugeruje najlepsze opcje podróży, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb pasażera. Po podaniu daty urodzenia, system jeszcze bardziej ułatwia pasażerom zakupy, oferując ulgi dostosowane do wieku podróżującego.

Nowa wersja systemu sprzedaży e-IC 2.0 oferuje podróżnym szereg dodatkowych udogodnień, w tym funkcję metastacji, pozwalającą wpisać tylko nazwę miasta docelowego. System wyświetli wszystkie dostępne połączenia z wybranym miejscem, a także wskaże tor i peron, z którego odjeżdża pociąg. Użytkownicy mogą również skorzystać z graficznej rezerwacji miejsc i prezentacji frekwencji. Dodatkowo, w przyszłości będą mieli możliwość korzystania z koszyka zakupowego, zakupu biletów okresowych oraz załatwienia transakcji bez zakładania konta.

„Przez wiele lat odkładano wszelkie decyzje o wprowadzeniu kolei w XXI wiek. My mówimy stop niedasizmowi. Z sukcesem wprowadziliśmy na rynek naszą aplikację mobilną, a dziś możemy pochwalić się zupełnie odmienionym, nowoczesnym systemem sprzedaży. e-IC 2.0 to wielki krok w przyszłość i śmiało możemy mówić o rewolucji w PKP Intercity. Nowy system to także ukłon w stronę naszych pasażerów, którzy od dziś będą kupować bilety wygodniej, sprawniej i bardziej intuicyjnie” – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Aby skorzystać z nowej wersji beta, użytkownicy muszą posiadać konto w starym serwisie e-IC lub w aplikacji mobilnej. Rejestracja bez logowania do konta na ten moment nie jest możliwa. Bilety, które zostaną zakupione, będą dostępne do wglądu na koncie użytkownika w każdym systemie sprzedaży – w wersji beta serwisu e-IC i aplikacji mobilnej. Nowa wersja dostępna jest wyłącznie w języku polskim.

e-IC 2.0 to nowa wersja biletów, która umożliwia zakup przejazdów krajowych tam i z powrotem, jak również za pojedynczą podróż. Oprócz tego, można zamówić bilety bezpośrednie lub z jedną przesiadką.

Korzystając z nowej platformy e-IC, możesz wygodnie i szybko kupić bilety Intercity. Dostęp do systemu jest możliwy poprzez adres https://ebilet.intercity.pl lub link zamieszczony na stronie głównej www.intercity.pl. Jeśli jednak natrafisz na jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu nowego systemu, skontaktuj się z nami, wybierając w formularzu kontaktowym dział „Nowy system internetowej sprzedaży”. Zależy nam, aby e-IC działał prawidłowo i zapraszamy do wniesienia swojego wkładu w doskonalenie serwisu.

Druga umowa dotyczyła wdrożenia usługi rozszerzonej sprzedaży biletów w sieci. Usługa ta pozwoli nam na zakup biletów bez wychodzenia z domu. Aby skorzystać z tej usługi, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej PKP Intercity i zakupić bilet w kilka minut.

Trzecia umowa miała na celu przekształcenie całego procesu sprzedaży internetowej w sprawny system. Dzięki usprawnieniu procesu sprzedaży, możemy w pełni wykorzystać potencjał technologii internetowej.

Rewolucja w sprzedaży internetowej stała się faktem. PKP Intercity wprowadza innowacje, które umożliwiają zakup biletów w sieci bez wychodzenia z domu, jak również usprawnienie i optymalizację całego procesu sprzedaży.

Rozwiązania te pozwalają nam na wygodną i szybką sprzedaż biletów przez Internet. Po rejestracji, możesz szybko i wygodnie zakupić bilet, korzystając z wielu dostępnych opcji. Korzystanie z tej usługi jest dostępne dla wszystkich i daje nam możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy.

„PKP Informatyka jest nowoczesną spółką sektora IT, zdolną do realizacji innowacyjnych wdrożeń w sektorze kolejowym. Uruchomienie nowego serwisu sprzedaży pokazuje skuteczność w realizacji strategii spółki oraz dążenie do ciągłego doskonalenia kompetencji w zakresie usług świadczonych w obszarach przewozów pasażerskich i towarowych, infrastruktury, cyberbezpieczeństwa w Grupie PKP. W perspektywie najbliższych lat do użytku Klientów PKP Intercity trafią kolejne zorientowane na pasażera rozwiązania, nie ustępujące standardom europejskim, a wręcz konkurencyjne wobec istniejących rozwiązań, zapewniając tym samym pasażerom kolei najwyższą jakość obsługi” – powiedział Tadeusz Turzyński, prezes zarządu PKP Informatyka.

Kontrakty dotyczące Centralnego Systemu Sprzedaży obejmują licencję, wdrożenie i utrzymanie technologii, a także Usługę Rezerwacyjną. Stanowią one kluczowy element ekosystemu sprzedaży biletów w PKP Intercity. Wdrożeniem systemu zajmie się PKP Informatyka, która zapewni jego utrzymanie przez 60 miesięcy od jego startu produkcyjnego. Po tym czasie PKP Intercity będzie miała możliwość przejęcia opieki nad systemem lub przedłużenia umowy. Licencja została zakupiona bezterminowo, a łączna wartość wszystkich umów wyniosła ponad 143 mln zł.

PKP Intercity jako największy polski operator kolejowy, oferuje podróżnym szeroką gamę usług, łącząc duże miasta oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju. Jego strategia inwestycyjna „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” zapewnia do 2030 roku komfortowe i bezpieczne podróże, a także przyjazne środowisku stacje postojowe. Dzięki temu w 2030 roku cała flota PKP Intercity będzie nowa lub zmodernizowana, zapewniając wysoki standard usług i komfortowe warunki podróżowania. Wspierając Europejski Zielony Ład, PKP Intercity dąży do tego, by stać się pierwszym przewoźnikiem w kraju, którego działalność będzie wpływać neutralnie na środowisko.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM