Biznes i finanse

Polska Gra Tego Lata: DRAGO Entertainment Debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych

DRAGO Entertainment, krakowski producent gier, zadebiutuje na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie po zaledwie dwóch i pół roku obecności na rynku NewConnect. Wśród flagowych produktów spółki znajduje się kultowy tytuł „Gas Station Simulator”, który zdobył uznanie miliona graczy na całym świecie.

Firma deweloperska, uznana na całym światowym rynku gamingowym, wzmocni swoją pozycję na GPW w poniedziałek 16 października, kiedy to przeniesie swoje notowania z NewConnect. Podczas debiutu nie będzie miała miejsca żadna emisja akcji.

DRAGO entertainment to krakowska firma z 25-letnim doświadczeniem w produkcji gier. Na samym początku swojej działalności, specjalizowała się w tworzeniu gier zleconych przez inne podmioty, w tym szczególnie popularny „Otherland”, gra RPG oparta na książkach Tada Williamsa.

DRAGO entertainment postanowiło wykorzystać swój potencjał, tworząc trzy wyjątkowe tytuły, które okazały się wielkim sukcesem: „Treasure Hunter Simulator”, „Food Truck Simulator” i „Gas Station Simulator”. Ostatni z nich w szczególności zdobył uznanie i serca graczy.

Koniec 2022 r. oznacza dla DRAGO entertainment ogromne zmiany. Stan środków pieniężnych na koncie spółki wynosił wówczas ponad 5 mln zł, co trzykrotnie przewyższało stan sprzed dwóch lat i wskazywało na stabilność finansową firmy. Zasoby te pozwoliły na realizację pierwszego projektu – gry „Winter Survival”, która ma się ukazać na początku przyszłego roku. Dodatkowo, w DRAGO entertainment znajduje się jeden zawieszony tytuł – „Red Frost” oraz zlecono wykonanie gry „Airport Contraband” spółce Titanite Games S.A. z Krakowa.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM