Nauka i technologie

Czyste środowisko – zrób swoją część!” – Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci

Aby pozbyć się zużytych urządzeń, musimy zrozumieć, jakie są dostępne opcje. Oznacza to, że musimy postarać się o wiedzę na temat przepisów dotyczących odpadów elektronicznych w naszym kraju. Polacy coraz lepiej rozumieją znaczenie utylizacji takich odpadów. Według danych ElektroEko odsetek Polaków, którzy oddają ZSEE do punktów zbierania wynosi aż 70%.

13 października obchodziliśmy Światowy Dzień bez Elektrośmieci, aby uświadomić ludziom znaczenie recyklingu tych odpadów. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Do recyklingu oddaj wszystko, co działa na baterie albo posiada wtyczkę”. Niewidzialne elektrośmieci to wszystkie przedmioty, które są odpadami elektronicznymi, ale są niezauważalne, jak np. słuchawki, powerbanki, myszki, e-papierosy, czujniki dymu, zabawki elektroniczne, rowery i hulajnogi elektryczne, pendrive’y, a nawet zasilacze i ładowarki.

Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci to wydarzenie promujące odpowiedzialność za środowisko, którego pomysłodawcą jest WEEE Forum. Akcja cieszy się poparciem 194 organizacji z 72 krajów z 6 kontynentów. W Polsce oficjalnymi organizatorami są ElektroEko oraz UNEP/GRID-Warszawa, a patronat honorowy objęły Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Ponadto, wydarzenie wspierają również APPLiA Polska i Związek Cyfrowa Polska.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM