Biznes i finanse

Polski Ład” w akcji: 10 milionów na remonty dróg powiatowych w Powiecie Pilskim

– Ekscytujące jest to, że Powiat Pilski zdobył blisko 10 mln zł z Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, aby zmodernizować drogi powiatowe w gminach. Inwestycje te będą miały ogromny wpływ na nasz region. Mieszkańcy będą mieli zagwarantowane lepsze jakościowo drogi, trwalsze nawierzchnie, a także nowe chodniki, co oznacza wyższy poziom bezpieczeństwa. Jest to naprawdę znaczący krok w stronę poprawy jakości życia naszych mieszkańców – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

– Jestem bardzo dumny, że Powiat Pilski po raz kolejny może pochwalić się uzyskaniem środków na modernizację dróg powiatowych w gminach – blisko 10 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Inwestycje te są niezwykle istotne dla naszego regionu, ponieważ pozwolą nam na wyremontowanie istniejących dróg, poprawę jakości nawierzchni i budowę nowych chodników, co zapewni mieszkańcom większe bezpieczeństwo i komfort – mówił Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Inwestycja obejmie modernizację infrastruktury drogowej w wielu lokalizacjach w naszym regionie, w tym w Młotkowie, Kruszewie, Osieku nad Notecią, Brzostowie, Dziembowie, Starej Łubiance, Róży Wielkiej, Wyrzysku, Grabównie, Dworzakowie i Pile. Ponadto, zmodernizowany zostanie most w Liszkowie.

Dzięki połączeniu funduszy zewnętrznych i budżetu Powiatu Pilskiego, realizujemy obecnie wiele inwestycji, które wpływają na rozwój wszystkich gmin. Starosta podkreśla, że te dofinansowania pozwolą na dalszy rozwój naszego regionu.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM