Biznes i finanse

Nowa droga w Popowicach: Inwestycja w Pątnowie zbliża się do realizacji

W poniedziałek 2 października odbyło się ważne wydarzenie w Popowicach, którym przewodził poseł Paweł Rychlik. Uroczystość miała na celu oficjalne wręczenie symbolicznych czeków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na spotkaniu zaszczycili swoją obecnością wójtowie i burmistrzowie z powiatu wieluńskiego, w tym Pani Wójt Siemkowic i Burmistrz Działoszyna.

W powiecie Wieluńskim, Mokrsku, Czarnożyłach i Wierzchlasie otrzymano dotacje w celu przebudowy drogi powiatowej w Popowicach. Pomoc finansowa została wyrażona w wysokości 11.563.230,00 zł, co stanowi 70% całości kosztów inwestycji. Realizacja projektu planowana jest na lata 2025-2026.

Starosta Marek Kieler, wójt Jacek Olczyk oraz sołtys Ryszard Nowak odebrali czek, który przyczynił się do dofinansowania inwestycji w Popowicach. Spotkanie przyjęło z ogromnym entuzjazmem mieszkańców, którzy bardzo się z tego cieszyli. Obecnie zakończenie budowy kanalizacji sanitarnej umożliwia realizację kolejnej inwestycji – budowę drogi przez miejscowość Popowice.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM