Polityka i społeczeństwo

Kobieca siła w usłudze Ubera: Łącząc pasażerki z kierowczyniami

Uber wprowadził usługę skierowaną wyłącznie do kobiet, w celu zapewnienia im bezpiecznej podróży. Usługa została nazwana Uber By Women i jest efektem współpracy platformy z Fundacją Sexedpl oraz wsparciem w postaci rekomendacji od aktorki i piosenkarki Julii Wieniawy. „Chciałabym, aby wszystkie kobiety czuły się bezpiecznie w czasie powrotu do domu, a niestety nie zawsze tak jest. Nie chodzi tu tylko o fizyczne ataki, ale także o agresję słowną, z którą niestety często się spotykamy” – wyjaśniła Julia Wieniawa.

Uber By Women to usługa, która została wdrożona w celu zapewnienia kobietom bezpieczeństwa w podróży, szczególnie w nocy. Obecnie usługa dostępna jest w Warszawie, ale planowana jest jej rozszerzenie na inne miasta.

„Aby zachęcić kierowczynie do korzystania z platformy, w zeszłym roku wprowadziliśmy dla nich funkcję umożliwiającą przyjmowanie zleceń na przejazdy wyłącznie od pasażerek. Wiemy, że pasażerki również oczekiwały możliwości dokonania wyboru kierowcy, dlatego dziś im go daliśmy” – mówiła Anabel Diaz.

Anabel Diaz, Wiceprezes ds. biznesu mobilności w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce, wyraziła entuzjazm w związku z uruchomieniem nowego produktu:

Uber zapoczątkował proces osobistej weryfikacji jako pierwsza platforma na rynku, wyprzedzając wprowadzenie zmian prawnych, które miały miejsce w listopadzie. Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsi wprowadziliśmy ten proces weryfikacji.

Anabel Diaz, Wiceprezes ds. biznesu mobilności w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce, wyraża zadowolenie z wprowadzenia nowego produktu:

Uber wyprzedził przepisy wprowadzając proces osobistej weryfikacji jako pierwsza platforma na rynku. Poprzez wprowadzenie tego procesu w listopadzie, okazaliśmy się być naprawdę innowacyjni w naszym podejściu.

Anabel Diaz, Wiceprezes ds. biznesu mobilności w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce, wyraża swoje uznanie dla wprowadzonego produktu:

Uber wykonał krok naprzód wprowadzając proces osobistej weryfikacji jako pierwsza platforma na rynku. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zaoferować naszym użytkownikom tę usługę przed wprowadzeniem przepisów w listopadzie.

„Niektóre kobiety nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że doznały przemocy – podkreślała Julia Wieniawa.

Uber wprowadził usługę Women Preferred, która umożliwia kobietom wybór kobiecego kierowcy. Julii Wieniawa uważa, że ta usługa jest bardzo przydatna i jest niezbędna dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Julia Wieniawa wychodzi z założenia, że bezpieczeństwo pasażerki będzie na wyższym poziomie, gdy wybierze kierowcę płci żeńskiej. Usługa Women Preferred pozwala kobietom wybrać kobiecego kierowcę i czuć się bezpieczniej podczas przejazdu.

Uber wprowadził szereg funkcji bezpieczeństwa, które pozwalają pasażerkom czuć się bezpiecznie podczas przejazdu. Przycisk awaryjny, Check my Ride i Udostępnij przejazd to tylko kilka z nich – wszystkie te funkcje można odnaleźć w aplikacji.

Usługa Women Preferred zapewnia kobietom większe bezpieczeństwo i większy komfort podczas przejazdu. Julii Wieniawie udało się zauważyć, że kobiety czują się bezpieczniej, jeśli za kierownicą siedzi kobieta, dlatego za jej namową Uber wprowadził nową usługę.

Aby zapewnić kobietom jeszcze większe bezpieczeństwo, Uber wprowadził szereg funkcji bezpieczeństwa, w tym Przycisk awaryjny, Check my Ride i Udostępnij przejazd. Wszystkie one są dostępne w aplikacji i stanowią dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla pasażerów.

W marcu 2023 roku Uber współpracował ze Sexedpl, by promować ich Antyprzemocową Linię Pomocy. Kampania została zaprezentowana w postaci filmu, w którym główna bohaterka, Helena Englert, doświadcza przemocy w klubie. W akompaniamencie Wojciecha Ziętka i Mateusza Kościukiewicza, spot został wyreżyserowany przez Jana Dybusa, zdjęcia przygotował Igor Polaniewicz, obaj reprezentowani przez Papaya Roster.

„Statystyki dotyczące przemocy są zatrważające. To temat, który bardzo często przejawia się w naszym życiu. Przemoc bywa niezauważalna. Zgłaszamy ją dopiero, gdy jest fizyczna, gdy mamy podbite oko, a wiemy przecież, że przejawów przemocy jest wiele” – mówiła Anja Rubik, założycielka i prezeska Fundacji Sexed.pl.

„Do problemu przemocy powinniśmy podchodzić z trzech stron: ofiary, sprawcy, świadka. Dzwonią do nas osoby, które widziały lub słyszały przemoc, ale nie wiedzą, co dalej z tym robić. Antyprzemocowa Linia Pomocy pomogła już 3500 osobom” – tłumaczyła Anja Rubik.

„Łatwiej jest do kogoś zadzwonić niż iść do terapeuty. Słuchamy, czego ofiara potrzebuje, czy chce wyciągnąć konsekwencje czy porozmawiać. Tam są emocje, płacz, poczucie winy” – tłumaczył Michał Muskała.

Prezes fundacji, o której mowa, zaznaczyła, że do nich dzwonią nie tylko osoby pokrzywdzone, ale również świadkowie czy nawet sprawcy przemocy.

Z kolei Michał Muskała, ekspert Sexedpl, podkreślił, że pomoc ofiarom przemocy może być udzielana za pośrednictwem telefonu.

Zachęcał też, aby świadkowie zareagowali, gdy mieli wątpliwości czy pomoc jest w danej sytuacji potrzebna. Uważał, że nawet nieuzasadniona reakcja jest lepsza niż jej brak, jeśli zagrożone jest życie lub zdrowie.

Prezes fundacji przypomniała, że do niej zgłaszają się przedstawiciele wszystkich grup dotkniętych przemocą: ofiary, świadkowie i sprawcy.

Michał Muskała z Sexedpl zwrócił uwagę, że pomoc ofiarom może być udzielana także za pomocą telefonu.

Apelował, by świadkowie reagowali bez względu na to, czy mają wątpliwości, czy jest to w danym przypadku wskazane. Jak mówił, nawet niewłaściwa reakcja jest lepsza od braku reakcji, jeśli istnieje realne zagrożenie dla życia i zdrowia.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM