Polityka i społeczeństwo

Komitet Koordynacyjny ds. Polityki Rozwoju – Nowe Inicjatywy dla Przyszłości

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłasza, że 25 października odbyło się posiedzenie Komitetu Koordynacyjnego do spraw Polityki Rozwoju (KK PR), któremu przewodniczył minister Grzegorz Puda. Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele ministerstw, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Głównego Urzędu Statystycznego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dzisiejsze posiedzenie skupia się na przeanalizowaniu dotychczasowych postępów w realizacji najważniejszych zadań zawartych w dokumencie „Diagnoza systemu zarządzania rozwojem Polski – główne wnioski i rekomendacje” oraz podsumowaniu rezultatów pracy nad Koncepcją Rozwoju Kraju 2050, która przedstawia wizję potencjalnych ścieżek rozwoju Polski do 2050 roku.

Aby stawić czoła wyzwaniom jutra, potrzebne są odważne, długofalowe plany. Rozwój Kraju 2050 ma być wytyczną, zgodnie z którą będziemy kształtować przyszłość Polski, pomimo tego, że wpływ na nią będą mieć czynniki zewnętrzne – zauważył minister Grzegorz Puda.

Uczestnicy spotkania wymienili swoje opinie na temat głównych założeń KRK i projektu. Członkowie Komitetu zostali zaproszeni do zaopiniowania Koncepcji Rozwoju Kraju 2050.

Grzegorz Puda, szef Ministerstwa Finansów i Polityki Regionalnej, podkreślił ważną rolę Koncepcji w procesie konsolidacji i hierarchicznego uporządkowania dokumentów strategicznych i programowych w kraju. Stwierdził, że prace prowadzone nad Koncepcją będą miały decydujący wpływ na realizację celów rozwojowych Polski w średnim i długim okresie czasu.

Podczas spotkania zaprezentowano postępy w realizacji zadań wynikających z dokumentu „Diagnoza systemu zarządzania rozwojem Polski – główne wnioski i rekomendacje”, które wykonywane są w drugim i trzecim kwartale bieżącego roku.

Komitet Koordynacyjny do Spraw Polityki Rozwoju jest stworzony, aby włączyć opinie Prezesa Rady Ministrów w proces wdrażania i programowania skutecznej polityki rozwoju. Jego zadaniem jest również monitorowanie i ocena strategicznych instrumentów wdrażania. Ponadto Komitet zapewnia koncepcyjne i analityczne wsparcie w konsultacjach i opiniowaniu głównych kierunków i mechanizmów polityki rozwoju oraz systemów zarządzania rozwojem.

Serwis PAP SA publikuje komunikaty bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści – w oryginale dostarczonym przez ich nadawcę. Nadawca ponosi odpowiedzialność za zgodność treści komunikatu z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM