Biznes i finanse

Innowacje w Energetyce Słonecznej: Focused Sun wprowadza Przełomy

11. edycja „Executive Innovation Forum” przyciągnęła wielu wybitnych menedżerów, firm i instytucji, które wytyczyły nowe kierunki w rozwoju biznesu. Najlepsi otrzymali nagrodę „Diamenty Innowacji”, a wyróżnienie specjalne w postaci „CEO ROKU” oraz „BUSINESS CHARITY AWARD”.

Focused Sun poinformowała dziś o swoich przełomowych rozwiązaniach dotyczących energii słonecznej, które oferują aż trzykrotnie większą wydajność niż inne systemy. Odznaczają się one zarówno wysoce zaawansowanymi technologiami wychwytywania światła słonecznego, jak i ciepła, co stanowi o ich wyjątkowości. Dzięki temu produkty Focused Sun są jednymi z najbardziej zaawansowanych na rynku i umożliwiają zrównoważony rozwój energetyki słonecznej.

System Microgrid pozwala na magazynowanie energii słonecznej za pomocą kolektorów słonecznych o powierzchni 26 mkw. (280 stóp kwadratowych), zamontowanych na dachu kontenera transportowego. Zgromadzone ciepło jest przekazywane do betonowego cylindra, gdzie jest przekształcane w energię elektryczną. Dodatkowo, dzięki zaawansowanej technologii, urządzenie działa nawet po zachodzie słońca, bez konieczności stosowania akumulatorów. Zobacz, jak to działa: https://vimeo.com/100742438

Hectare to system, który łączy w sobie wielu kolektorów, aby osiągnąć maksymalny wzrost powierzchni, jaką można pokryć. Kolektory Hectare są rozmieszczone na hektarze, co oznacza, że jego powierzchnia jest 240 razy większa niż powierzchnia Microgrid. Hektar to obszar równy powierzchni boiska do piłki nożnej lub futbolu amerykańskiego.

Microgrid i Hectare wykorzystują energię słoneczną do magazynowania i przekształcania jej w energię elektryczną. Ich wydajność jest odmienna: Microgrid wynosi 2 kW, a Hectare 400 kW. Dodatkowo, oba systemy są w stanie przechwytywać i magazynować ciepło, które jest następnie wykorzystywane przez użytkowników do celów cieplnych: Microgrid ma moc 15 kW, a Hectare – 3 mW.

Grupa Focused Sun wykorzystuje energię cieplną do wielu celów, w tym do klimatyzacji, oczyszczania wody oraz dostarczania jej na potrzeby przemysłowe. Współpracując z Uniwersytetem Purdue, starają się także opracować bardziej zaawansowane techniki odsalania. Ponadto, energia cieplna jest wykorzystywana do ogrzewania budynków, obróbki żywności i tekstyliów, zwiększonej produkcji ropy naftowej czy wydobycia roztworów. Nie wspominając już o produkcji wodoru i grafenu w sposób przyjazny dla środowiska.

Produkcja odbywa się w małych przedsiębiorstwach zatrudniających od 5 do 50 pracowników, dzięki czemu produkty Focus Sun mogą być wytwarzane w dowolnym miejscu na całym świecie. Zgodnie z licencją, technologia jest dostępna w sieci franczyzowych zakładów produkujących zarówno systemy Microgrid, jak i Hectare. Centrum Szkoleniowe w Nowym Meksyku w USA zapewnia technikom franczyzobiorców kompleksowe szkolenia potrzebne do tworzenia produktów Focus Sun.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM