Polityka i społeczeństwo

W Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy AHF Polska mówi: `Po prostu jej użyj`

LUBLIN, Polska — (BUSINESS WIRE) — Dziś, z okazji Międzynarodowego Dnia Prezerwatywy, chcemy przypomnieć o ważnej kwestii – używanie prezerwatyw to najlepszy sposób, by dbać o swoje zdrowie podczas intymnych chwil z partnerem lub partnerką. W związku z tym, AIDS Healthcare Foundation (AHF) Polska organizuje w Lublinie trzy wydarzenia, podczas których będziemy rozdawać prezerwatywy i zachęcać wszystkich do ich regularnego używania.

2. Przyszłość edukacji: Jakie umiejętności będą kluczowe dla przyszłych pokoleń?

Data: 25 marca 2024 r.

Godzina: 18:00

Miejsce: Centrum Kultury, Mickiewicza 10, Warszawa

Opis: W trakcie spotkania omówimy, jakie umiejętności będą niezbędne dla przyszłych pokoleń, aby radzić sobie w dynamicznie zmieniającym się świecie. Przyjrzymy się nowym trendom w edukacji i jak możemy je wykorzystać, aby przygotować młodych ludzi do przyszłości.

Spotkanie prasowe dla lokalnych mediów: Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy i AHF Polska

Data: 12 lutego 2024 r.

Godzina: 9:00

Miejsce: B&B Hotel Lublin Centrum, sala konferencyjna, Dolna 3 Maja 7, Lublin

Opis: Zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki lubelskich mediów na krótkie spotkanie, podczas którego chcemy się przedstawić i opowiedzieć o działaniach AHF w Polsce, Europie i na świecie, a także wyjaśnić, dlaczego robimy Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy. Oprócz rozmowy zapraszamy na pyszne śniadanie.

AHF Polska rozdaje prezenty

Data: 13 lutego 2024 r. (Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy)

Godzina: 14:00 – 17:00

Trasa: Start: Plac Litewski, Meta: Brama Krakowska

Opis: Z okazji Międzynarodowego Dnia Prezerwatywy, AHF Polska organizuje wydarzenie na lubelskim deptaku, podczas którego będziesz mógł otrzymać „walentynkową wyprawkę” – prezerwatywy, słodycze i kompletną informację na temat bezpieczeństwa. Zapraszamy od godziny 14:00 do 17:00!

„Promocja prezerwatyw w Polsce wciąż wywołuje zdziwienie i kontrowersje, choć od dziesięcioleci wiadomo, że jest to najprostsza i najbardziej skuteczna metoda zapobiegania niechcianym ciążom, infekcjom przenoszonym drogą płciową oraz zakażeniu wirusem HIV. Tymczasem liczba zakażeń HIV i infekcji przenoszonych drogą płciową z roku na rok rośnie, co jest wyraźnym sygnałem, że niedostatecznie dużo i niedostatecznie głośno mówimy o bezpiecznym seksie – mówi Anna Szadkowska-Ciężka, krajowa szefowa programu AHF Polska. – Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy to święto stworzone właśnie po to, by przypominać, edukować, informować, a przede wszystkim wprowadzać modę na bezpieczne zachowania seksualne. Cieszymy się, że tak hucznie będziemy obchodzić to święto w Lublinie”.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, codziennie na całym świecie ponad 1 milion ludzi zakaża się infekcją przenoszoną drogą płciową. Od 1990 roku, prezerwatywy pomogły uniknąć 117 milionów nowych zakażeń HIV. Dlatego tak ważne jest, by pamiętać o ich znaczeniu w walce z epidemią HIV/AIDS.

Prezerwatywy są bezpieczne, seksowne i niezbędne dla zdrowia seksualnego. W Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy (i nie tylko) warto pamiętać o ich roli w zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową.

W związku z powyższym, AHF kontynuuje wysiłki mające na celu pomaganie ludziom w ochronie siebie i swoich partnerów. Realizujemy to poprzez działania rzecznicze, promowanie i dystrybucję prezerwatyw oraz kompleksową edukację seksualną, skierowaną głównie do młodzieży.

Z okazji corocznego Międzynarodowego Dnia Prezerwatywy, obchodzonego 13 lutego, zachęcamy wszystkich na całym świecie do uzyskania nie tylko prezerwatyw, ale także istotnych informacji dotyczących zdrowia seksualnego. W 2024 roku wzywamy wszystkich, aby pamiętali, że prezerwatywy ratują życie i są najlepszą opcją zapobiegania HIV, innym infekcjom przenoszonym drogą płciową i niechcianym ciążom.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę LOVEcondoms.org.

AIDS Healthcare Foundation (AHF) to międzynarodowa organizacja non-profit, która zapewnia nowoczesne leczenie i wsparcie medyczne dla ponad 1,9 miliona ludzi w 46 krajach na całym świecie, w tym w USA, Afryce, Ameryce Łacińskiej/Karaibach, regionie Azji i Pacyfiku oraz Europie.

Więcej informacji o AHF znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.aidshealth.org. Możesz nas również znaleźć na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/aidshealth oraz śledzić nas na Twitterze (@aidshealthcare) i Instagramie (@aidshealthcare).


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM