Polityka i społeczeństwo

KPRM: Wielkanocne spotkanie z Donaldem Tuskiem (komunikat)

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłasza, że w Wielką Sobotę Donald Tusk wziął udział w świątecznym spotkaniu z przedstawicielami Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Koła Gospodyń Wiejskich, w Kościerzynie, w woj. pomorskim.

Szef rządu apelował o to, aby Święta Wielkanocne stały się okazją do wyciszenia negatywnych emocji i skupienia się na tym, co łączy wszystkich Polaków.

Donald Tusk wyraził nadzieję, że w trakcie Świąt Wielkanocnych uda nam się oderwać od codziennych emocji i skupić na pozytywnych wartościach.

„Codzienna praca często napotyka na trudne emocje, z którymi ciężko sobie radzić. Dla mnie ważne jest, abyśmy w Wielką Sobotę zastanowili się nad tym, że istnieje możliwość zmiany tych emocji. Jako naród, polskie rodziny, sąsiedzi, możemy skierować nasze życie na bardziej pozytywne tory” – stwierdził szef rządu.

Donald Tusk podkreślił, że Święta Wielkanocne mogą być okazją do budowania serdecznej atmosfery rodzinnej w całej Polsce.

Podkreślił, że wierzy, iż ludzie będą odnajdywać więcej wspólnego niż różniące ich kwestie, zarówno w miastach, gminach, jak i w domach.

Szef rządu zaznaczył, że istotą Świąt Wielkanocnych jest nadzieja i obietnica, że zło nie musi zwyciężać.

Podkreślił, że mimo pojawiających się konfliktów i kłótni, ważne jest patrzenie w przyszłość z nadzieją na zwycięstwo dobra i moralności.

Donald Tusk podkreślił, że budowanie ładu moralnego jest konieczne także w polskim życiu publicznym.

Dodał, że w obecnym trudnym czasie odnalezienie spokoju serc i dusz jest niezmiernie ważne dla wszystkich.

Szef rządu podkreślił, że doświadczenie solidarności jest najpiękniejszym polskim doświadczeniem, a jako wspólnota możemy stawać się coraz serdeczniejsi.

W swoim życzeniu przy wielkanocnym stole, Tusk zwrócił uwagę na zdolność zapomnienia o szarości dnia codziennego i zachęcił do rozmowy o miłości i bliskich. Podkreślił także, że jako wspólnota możemy stawać się coraz lepsi i serdeczniejsi.

Komunikaty publikowane w serwisie PAP są prezentowane bez ingerencji PAP SA w ich treść, zgodnie z przesłaną przez nadawcę. Nadawca komunikatu jest odpowiedzialny za jego treść, z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM