Biznes i finanse

Należąca do EIG spółka MidOcean Energy ogłasza strategiczną inwestycję Mitsubishi Corporation

MidOcean Energy, firma działająca w branży LNG i zarządzana przez EIG, ogłosiła pozyskanie strategicznej inwestycji od Mitsubishi Corporation. Inwestycja ta przyspieszy realizację strategii rozwoju firmy, której celem jest stworzenie wysokiej jakości, zróżnicowanego, zintegrowanego przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w LNG o zasięgu globalnym.

Ta istotna inwestycja podkreśla skuteczność strategii rozwoju MidOcean, a także potwierdza zaufanie Mitsubishi Corporation do potencjału firmy na rynku energetycznym.

Mitsubishi Corp działa na rynku LNG od ponad 50 lat i zainwestowała w 12 projektów w ośmiu krajach. Nowe partnerstwo potwierdza zaangażowanie obu firm w rozwój branży LNG oraz rolę LNG w transformacji energetycznej. Mitsubishi Corp dąży do dalszego rozwoju swojej działalności, aby przyczynić się do osiągnięcia neutralności emisyjnej społeczeństwa, jednocześnie pozostając stabilnym dostawcą energii i spełniając zmieniające się potrzeby klientów.

Inwestycja w MidOcean przyczynia się do rozszerzenia bazy inwestorów, obejmując najwyżej notowane przedsiębiorstwa, wykorzystując istotną dynamikę od momentu powstania firmy pod koniec 2022 roku. Ostatnio firma MidOcean poinformowała o zakończeniu transakcji nabycia udziałów Tokyo Gas w portfelu zintegrowanych australijskich projektów LNG.

„Ogromnie cieszymy się, że Mitsubishi Corp dołącza do grona głównych inwestorów MidOcean Energy. Mitsubishi Corp jest pionierem w globalnej branży LNG i może się poszczycić nie tylko bogatą wiedzą fachową, ale także skutecznymi prognozami pozwalającymi na identyfikowanie cennych możliwości. Inwestycja stanowi wyraz solidnych podstaw rynku LNG i strategii MidOcean, której celem jest stworzenie konkurencyjnej platformy wzrostu w sektorze LNG w perspektywie długoterminowej z korzyścią dla inwestorów”.

„Powitanie w gronie głównych inwestorów i partnerów strategicznych branżowego giganta, jakim jest Mitsubishi Corp, przyspieszy postępy MidOcean na drodze do wypracowania dużego przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w LNG o zasięgu globalnym. Potrzeby całego świata pod względem transformacji energetycznej przyczyniają się do szybkiego wzrostu zapotrzebowania na LNG, dlatego cieszymy się z możliwości dalszej realizacji tej atrakcyjnej, istotnej ścieżki u boku inwestorów i partnerów”.

De la Rey Venter, dyrektor generalny MidOcean, powiedział:

R. Blair Thomas, prezes i dyrektor generalny EIG, powiedział:

Informacje o EIG

EIG jest wiodącym inwestorem instytucjonalnym w globalnych sektorach energii i infrastruktury. Zarządza majątkiem o wartości 22,9 mld USD na dzień 31 grudnia 2023 r. EIG specjalizuje się w inwestycjach prywatnych w infrastrukturę energetyczną i powiązaną w skali globalnej. Firma EIG przeznaczyła ponad 47,1 mld USD na sektor energetyczny, wspierając ponad 405 projektów lub przedsiębiorstw w 42 krajach na sześciu kontynentach w ciągu 41 lat swojej historii. Klienci EIG to wiodące fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, fundusze wieczyste, fundacje i państwowe fundusze majątkowe w USA, Azji i Europie. Siedziba EIG znajduje się w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii), a biura firmy są zlokalizowane w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hongkongu i Seulu.

O MidOcean Energy

MidOcean Energy, firma z branży LNG, stworzona i zarządzana przez EIG, dąży do stworzenia zróżnicowanego i konkurencyjnego globalnego portfolio LNG pod względem kosztów i emisji. Spółka odzwierciedla przekonanie EIG o kluczowej roli LNG w transformacji energetycznej oraz strategicznym znaczeniu LNG w kontekście geopolitycznym. De la Rey Venter, weteran branży z 26-letnim doświadczeniem operacyjnym, zarządza MidOcean Energy i pełnił wiele kierowniczych stanowisk, w tym globalnego dyrektora ds. LNG w Shell Plc.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej EIG (www.eigpartners.com) oraz na stronie internetowej MidOcean Energy (www.midoceanenergy.com).

O Mitsubishi Corporation w skrócie

Mitsubishi Corporation działa w różnych branżach poprzez osiem grup przedsiębiorstw: Environmental Energy, Materials Solution, Mineral Resources, Urban Development & Infrastructure, Mobility, Food Industry, Smart-Life Creation oraz Power Solution.

Dodatkowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Mitsubishi Corporation pod adresem www.mitsubishicorp.com/jp/en/.

Niniejsze zawiadomienie jest obowiązujące w swoim oryginalnym języku. Tłumaczenie ma charakter jedynie orientacyjny i służy do ułatwienia zrozumienia treści zawiadomienia. W przypadku wątpliwości, obowiązujący jest jedynie tekst oryginalny w języku źródłowym.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM