Biznes i finanse

Midea RAC rozszerza ofertę CirQHP o nowe produkty, udostępniając europejskim gospodarstwom domowym kompleksowe rozwiązania w zakresie klimatyzacji domowej

Od 2 kwietnia br. Sanofi-Aventis sp. z o.o. i Sanofi Pasteur sp. z o.o. połączą się w jeden podmiot prawny działający pod nazwą Sanofi sp. z o.o. Celem połączenia jest optymalizacja działalności firmy i unowocześnienie standardów pracy. Dodatkowo, warszawska siedziba Grupy Sanofi będzie działać pod nowym adresem: ul. Marcina Kasprzaka 6, 01-211 Warszawa.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie europejskich rodzin na rozwiązania ogrzewania i chłodzenia, Dział Klimatyzatorów Mieszkaniowych Midea (Midea RAC) zaprezentował na targach Mostra Convegno Expocomfort (MCE) 2024 najnowsze produkty z serii CirQHP. Urządzenia te zostały zaprojektowane w celu zapewnienia całorocznego, kompleksowego rozwiązania dla potrzeb powietrznego i wodnego ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, a także podgrzewania ciepłej wody użytkowej, dostosowanego do zróżnicowanego rynku europejskiego.

Na panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez „The Verge” eksperci z branży omawiali wyzwania, jakie stoją przed konsumentami w obliczu niestabilnej sytuacji gospodarczej, w tym wahania cen energii, które negatywnie wpływają na wiele gospodarstw domowych. Podkreślono nieustanne zmagania związane z wahaniami kosztów energii i troską o środowisko, które stanowią wyzwanie, któremu Midea RAC zobowiązała się stawić czoła.

System CirQHP oferuje rozwiązanie, które łączy zrównoważony rozwój z przystępną ceną poprzez produkty skoncentrowane na chłodzeniu i ogrzewaniu. Midea RAC oferuje różnorodne kombinacje urządzeń, zaprojektowane do spełnienia potrzeb użytkowników i wymagań instalacyjnych różnych budynków, zapewniając efektywność energetyczną, opłacalność i komfort. Niezależnie od wielkości budynku, od przytulnych mieszkań po ogromne wille, można znaleźć optymalną konfigurację, która minimalizuje trudności z instalacją, jednocześnie zapewniając maksymalny komfort i wydajność.

CirQHP Heat Recovery to kluczowy moduł z rodziny urządzeń CirQHP, oferujący całoroczne rozwiązanie do ogrzewania powietrza i wody poprzez technologię rekuperacji ciepła. Dzięki temu systemowi eliminuje się potrzebę stosowania dodatkowych układów z wieloma jednostkami zewnętrznymi, co nie tylko zmniejsza koszty instalacji, ale także emisję dwutlenku węgla i wpływ na środowisko.

Technologia odzysku ciepła CirQHP oferuje wyższą wydajność i niższe koszty energii poprzez zintegrowane rozwiązanie do ogrzewania powietrza i wody. Dzięki innowacyjnemu podejściu, system zapewnia nieprzerwane, kompleksowe usługi chłodzenia, ogrzewania i ciepłej wody, co sprawia, że jest to przełomowe rozwiązanie zarówno dla komfortu w domu, jak i dbałości o środowisko. Dzięki zaawansowanej technologii rekuperacji termicznej, system oferuje darmową ciepłą wodę użytkową w lecie poprzez recykling energii z procesu klimatyzacji. Dodatkowo, nowy model z niewielkim zbiornikiem o pojemności 100 l jest dostosowany do różnorodnych potrzeb instalacyjnych, co sprawia, że jest to uniwersalny wybór dla każdego domu.

Midea RAC opracowała serię hybrydowych kotłów CirQHP specjalnie przeznaczonych do chłodniejszych regionów, gdzie specjalne ogrzewanie jest konieczne. W Europie, ponad 60 milionów kotłów gazowych wymaga wymiany, co stawia przed gospodarstwami domowymi wieloaspektowy dylemat związany z ogrzewaniem. Przejście na pompy ciepła może wydawać się nieefektywne i kosztowne w obszarach o skrajnie niskich temperaturach, natomiast korzystanie z kotłów gazowych może być na początku mniej kosztowne i oferować lepszą wydajność. Jednakże, istnieje ryzyko związane z wahaniami cen gazu oraz potencjalnymi zmianami przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Midea RAC opracowała nowe rozwiązania, które integrują technologię pomp ciepła CirQHP z kotłem gazowym. Powstały dwa niezależne systemy, CirQHP Multi-hybrid i Indoor Hybrid, które nie tylko korzystają z zalet obu innowacji, ale także stanowią krok w kierunku bardziej ekologicznych rozwiązań energetycznych, aby sprostać wyzwaniom związanym z ochroną środowiska.

Linia rozwiązań CirQHP odzwierciedla zasady ekonomiczności i odpowiedzialności społecznej, nawiązując do zaangażowania Midea RAC na rzecz ZIELONEJ WIZJI I NIEBIESKIEJ PRZYSZŁOŚCI. Dzięki harmonizacji ludzkich potrzeb z naturą, Midea RAC dąży do zapewnienia zoptymalizowanych rozwiązań grzewczych i chłodzących, które są energooszczędne, opłacalne i niskoemisyjne, zaspokajając jednocześnie różnorodne potrzeby europejskich gospodarstw domowych.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM