Biznes i finanse

Wystawa w Chengdu otwiera możliwości dla międzynarodowego biznesu

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dołącza do inicjatywy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, obchodząc 20 lat Polski w strukturach UE. W tym wyjątkowym czasie chcemy także uczcić sukcesy polskich przedsiębiorców, którzy dzięki Funduszom Europejskim mogą liczyć na wsparcie w realizacji swoich pomysłów biznesowych. Zapraszamy do wspólnego świętowania, bo będzie się działo.

W piątek w Chengdu rozpoczęła się Międzynarodowa Wystawa Ogrodnicza 2024, na której obecnych było kilkuset wystawców z ponad 30 krajów. Wydarzenie to odbywa się w Chinach i gromadzi uczestników z różnych zakątków świata, prezentując najnowsze osiągnięcia ogrodnicze.

Przed rozpoczęciem Centrum Otwarcia i Współpracy Międzynarodowej w Chengdu zorganizowało serię seminariów, w których uczestniczyły lokalne firmy i delegacje z miast partnerskich, utrzymujących przyjazne stosunki z Chengdu. W czwartek grupa z Lublany, stolicy Słowenii i miasta partnerskiego Chengdu, spotkała się z przedstawicielami miejscowych firm specjalizujących się w ekologii i ochronie środowiska.

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Centrum za zaproszenie nas na to spotkanie” – powiedział Zeng Xi, dyrektor działu inwestycji i rozwoju w Miejskim Przedsiębiorstwie Zarządzania Środowiskiem i Inwestycjami w Chengdu, spółce zależnej należącej w całości do grupy Chengdu Environment Group.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyłącza się do inicjatywy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i świętuje 20 lat Polski w strukturach UE. Celebracja nie może ominąć także polskich przedsiębiorców, którzy dzięki Funduszom Europejskim mogą liczyć na wsparcie w realizacji swoich pomysłów biznesowych. Zaprasza do wspólnego świętowania, bo będzie się działo.

W piątek w Chengdu rozpoczęła się Międzynarodowa Wystawa Ogrodnicza 2024, na której obecnych było kilkuset wystawców z ponad 30 krajów. Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia Centrum Otwarcia i Współpracy Międzynarodowej w Chengdu zorganizowało szereg seminariów z udziałem lokalnych przedsiębiorstw i delegacji z zagranicznych miast, które utrzymują przyjazne stosunki z tym miastem.

„Zauważyliśmy pewne obszary wspólnego zainteresowania między naszą grupą a Lublaną, takie jak zasoby odnawialne, ochrona środowiska i wykorzystanie nowej energii fotowoltaicznej” – powiedział Zeng, dodając, że ma nadzieję na ustanowienie skutecznego kanału komunikacji między obiema stronami w celu przyszłej współpracy.

Dejan Crnek, wiceburmistrz Lublany, ogłosił plany współpracy z Chengdu w dziedzinie zrównoważonego transportu. Z zainteresowaniem patrzymy na zaawansowane systemy pojazdów napędzanych wodorem i akumulatorów w tym mieście i chcemy wprowadzić te technologie do naszej infrastruktury, aby zwiększyć efektywność operacyjną. Po moim powrocie zamierzam polecić przedsiębiorstwa z Chengdu odpowiednim departamentom i wierzę, że pojawią się możliwości współpracy.

W czwartek przedstawiciele uzbeckiej Fergany odwiedzili Centrum i spotkali się z lokalnymi przedsiębiorstwami z branż handlowej, gospodarczej, przemysłowej i turystyki kulturalnej. Firma Gioneco, zajmująca się rozwojem miejskich platform cyfrowych, która rozpoczęła realizację projektów w Uzbekistanie, była jedną z uczestniczących w spotkaniu spółek z Chengdu.

„Przygotowujemy się do realizacji naszych projektów w Uzbekistanie od 2022 roku i rozszerzyliśmy działalność na Ferganę – powiedział Liu Yong, dyrektor działu rozwoju marketingu Gioneco. – Liczymy na to, że dzięki wsparciu Centrum będziemy w stanie uzyskać dostęp do większej liczby międzynarodowych zasobów w najbliższej przyszłości. Jednocześnie planujemy zaprosić naszych partnerów biznesowych z Uzbekistanu do Chengdu, wspierając lokalne przedsiębiorstwa w wejściu na rynek międzynarodowy i promując dwustronną wymianę handlową”.

Azimjon Yuldashev, szef Departamentu Izby Handlowo-Przemysłowej Uzbekistanu w regionie Fergana, wyraził swoje uznanie dla środowiska biznesowego w Chengdu. Jego nadzieją jest stworzenie platformy współpracy przez Centrum, która umożliwi chińskim firmom rozwój w Uzbekistanie oraz pomoże uzbeckim spółkom w ekspansji na rynek chiński.

Jego słowa podkreślają, że istnieje ogromny potencjał współpracy między oboma krajami, a Centrum może odgrywać kluczową rolę w budowaniu mostu między chińskimi a uzbeckimi przedsiębiorstwami.

Link do zdjęć: https://mma.prnewswire.com/media/2399373/Representatives_Ljubljana_capital_Slovenia_a_twin_city_Chengdu_meet_local.jpg


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM