Polityka i społeczeństwo

Konin: 53 projekty zgłoszone do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego

53 projekty zostały zgłoszone do edycji 2025 Konińskiego Budżetu Obywatelskiego i będą poddane pod głosowanie mieszkańców we wrześniu tego roku. Wszystkie projekty zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnoprawnym i zakwalifikowane do kolejnego etapu KBO, którym jest głosowanie.

Łącznie zostało zgłoszonych 72 wnioski do KBO, które przeszły przez merytoryczne wydziały i zostały ocenione przez urzędników zgodnie z regulaminem. W przypadku konieczności wprowadzenia korekt, pracownicy urzędu konsultują się z wnioskodawcami. Maria Cybulska, koordynatorka KBO, informuje, że 19 projektów zostało ocenionych negatywnie lub wycofanych przez wnioskodawców.

Wśród zgłoszonych pomysłów można znaleźć szeroki zakres propozycji, od organizacji wydarzeń kulturalnych po rozbudowę infrastruktury rowerowej. Pełna lista pozytywnie ocenionych wniosków jest dostępna na stronie KBO w sekcji Głosowanie: http://www.kbo.konin.pl/glosowanie-3

Maria Cybulska podkreśla, że budżet obywatelski ma pozytywny wpływ na rozwój miasta, ponieważ wszystkie propozycje i wnioski mieszkańców są brane pod uwagę.

Głosowanie na wybrane projekty będzie odbywać się zarówno przez Internet (2-15 września), jak i w czterech lokalnych punktach wyborczych (15 września, w godzinach 9:00-16:00). Wśród 17 dużych i 36 małych pomysłów wyborcy będą mieli możliwość wyboru. Miasto przeznaczy 3 424 000 zł na realizację zwycięskich projektów: 1 000 000 zł na zadania tzw. małe oraz 2 424 000 zł na zadania tzw. duże. Kwota ta jest o 166 000 zł większa niż środki przeznaczone na KBO 2024.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM