Biznes i finanse

LOTTE BIOLOGICS rozpoczyna budowę kompleksu Songdo Bio Campus

Spółka planuje dołączyć do grona 10 największych międzynarodowych producentów CDMO, co zwiastuje nową erę w tym sektorze.

SEUL, Korea Południowa, 4 lipca 2024 r. /PRNewswire/ — W dniu 3 lipca spółka LOTTE BIOLOGICS pod kierownictwem prezesa Richarda W. Lee zorganizowała ceremonię wmurowania kamienia węgielnego pod swój inauguracyjny zakład w Songdo Bio Campus w Incheon International City. Uroczystość, która rozpoczęła się o godzinie 11:00, była kluczowym momentem na drodze do osiągnięcia przez nią pozycji jednej z 10 największych na świecie organizacji zajmujących się rozwojem i produkcją na zlecenie (CDMO).

Na spotkaniu uczestniczyło około 300 gości, w tym prezes Grupy LOTTE Dong-Bin Shin, burmistrz Incheon Jeong-Bok Yoo, członek Zgromadzenia Narodowego Il-Young Jung reprezentujący okręg Incheon Yeonsu, pierwszy wiceminister handlu, przemysłu i energii Kyung-Sung Kang, drugi wiceminister zdrowia i opieki społecznej Min-Soo Park oraz komisarz Wolnej Strefy Ekonomicznej Incheon Won-Seok Yoon. Premier Duck-Soo Han również przekazał swoje gratulacje za pośrednictwem wiadomości multimedialnej.Grupa LOTTE skupia się obecnie na czterech obszarach tematycznych: „Bio i Wellness”, „Mobilność”, „Zrównoważony rozwój” oraz „Platformy nowoczesnego życia”. Inwestycja w kompleks Songdo Bio Campus, będący kluczowym elementem sektora Bio i Wellness, wynosi około 4,6 biliona wonów. Ten nowoczesny obiekt o imponującej powierzchni 202 285,2 metrów kwadratowych ma pomieścić trzy najnowocześniejsze zakłady produkcyjne wraz z niezbędnymi budynkami pomocniczymi.

LOTTE’s engineering and construction department will lead the design, procurement, and construction of the first plant, showcasing the group’s integrated approach to this transformative project. Each facility is planned to have a production capacity of 120,000 liters, totaling 360,000 liters on the entire campus. The scale of this undertaking further highlights its anticipated economic impact of 7.6 trillion won and the creation of 37,000 jobs, illustrating LOTTE BIOLOGICS’ commitment to industrial progress and socio-economic growth.

Przemawiając do zgromadzonych, prezes LOTTE Dong-Bin Shin zaprezentował wizję, która wykracza poza rozwój firmy: „Rozpoczynająca się tutaj w Songdo podróż LOTTE BIOLOGICS ma szansę nie tylko stać się motorem przyszłego wzrostu całej Grupy, ale także zmienić krajobraz koreańskiego przemysłu biotechnologicznego. Naszym niezachwianym zobowiązaniem jest znaczące wsparcie pomyślnego utworzenia klastra biotechnologicznego w Songdo, co pozwoli Korei wysunąć się na czoło międzynarodowej sceny biotechnologicznej”.

Uznając zaostrzającą się globalną konkurencję na rynku biotechnologicznym, stwierdził: „Oczekuje się, że odważna inwestycja Grupy LOTTE znacznie podniesie konkurencyjność koreańskiego przemysłu biofarmaceutycznego”. Kontynuując swoją wypowiedź, premier podkreślił wspierające stanowisko rządu, zobowiązując się do „aktywnego promowania inwestycji sektora prywatnego o wartości 36,3 biliona wonów planowanych do 2040 r., skupionych wokół niedawno wyznaczonego Narodowego Kompleksu Specjalistycznego Zaawansowanego Przemysłu Strategicznego dla Biotechnologii”.

Pogląd ten został potwierdzony i zaakcentowany przez premiera Duck-Soo Hana w jego wystąpieniu opublikowanym w formie wideo.

Spółka planuje dołączyć do grona 10 największych międzynarodowych producentów CDMO, co zwiastuje nową erę w tym sektorze.

LOTTE BIOLOGICS, firma założona w 2022 r. w Seulu w Korei Południowej, planuje do 2030 r. wybudować 3 potężne zakłady w Korei Południowej. Każdy z nich będzie wyposażony w 8 bioreaktorów ze stali nierdzewnej o pojemności 15 tys. litrów, które będą wykorzystywane do prowadzenia działalności komercyjnej na szeroką skalę, a także w liczne bioreaktory jednorazowego użytku o pojemności 2 tys. litrów, odpowiadające potrzebom klinicznym. Przełom ma nastąpić w 2023 r. W sumie zakłady będą dysponowały całkowitą pojemnością produkcyjną bioreaktorów wynoszącą co najmniej 360 tys.

Więcej informacji o LOTTE BIOLOGICS można znaleźć na stronie: www.lottebiologics.com.

Prezes LOTTE BIOLOGICS – Richard W. Lee, w przemówieniu wyraził własne stanowisko: „Chciałbym serdecznie podziękować agencjom rządowym i przedstawicielom instytucji, którzy zaoferowali nieocenione wsparcie w doprowadzeniu nas do tej doniosłej chwili”. Następnie podkreślił ambitną strategię rozwoju spółki, stwierdzając, że: „LOTTE BIOLOGICS dąży do tego, aby do 2030 r. stać się jednym z 10 największych bio-CDMO na świecie. Założonym celem jest, aby dzięki osiągniętemu wzrostowi Korea znalazła się w czołówce światowej biogospodarki, ustanawiając tym samym nasz kraj liderem w tym niezmiernie ważnym sektorze”.

LOTTE BIOLOGICS

LOTTE BIOLOGICS was established in 2022 and is headquartered in Seoul, South Korea. With the acquisition of the biologics manufacturing facility in Syracuse from Bristol Myers Squibb, it began operations in the pharmaceutical industry as a CDMO unit.

Nasza nowa fabryka w Syracuse ma zdolność do produkcji substancji leczniczych w bioreaktorach o łącznej pojemności 35 tys. litrów, z wykorzystaniem zbiorników ze stali nierdzewnej, laboratoriów analitycznych, laboratoriów kontroli jakości i magazynów. Obiekt spełnia najwyższe standardy GMP i posiada możliwości zarówno kliniczne, jak i komercyjne. Dotychczas uzyskaliśmy ponad 60 zatwierdzeń od FDA, EMA, PMDA i MFDS na całym świecie. Dodatkowo, poprzez rozbudowę zakładu, mamy również możliwość rozszerzenia naszej działalności o usługi CDMO, włączając do naszego portfolio koniugaty przeciwciał (ADC) i produkty lecznicze (DP).

LOTTE BIOLOGICS planuje do 2030 r. wybudować 3 duże zakłady w Korei Południowej, z łączną pojemnością produkcyjną bioreaktorów wynoszącą co najmniej 360 tys. litrów. Każdy z zakładów będzie wyposażony w 8 bioreaktorów ze stali nierdzewnej o pojemności 15 tys. litrów, przeznaczonych do produkcji komercyjnej, oraz w liczne bioreaktory jednorazowego użytku o pojemności 2 tys. litrów, odpowiednie dla potrzeb klinicznych. Planowany przełom ma nastąpić w 2023 r.

Aby uzyskać więcej informacji na temat LOTTE BIOLOGICS, odwiedź stronę: www.lottebiologics.com.

Zdjęcia dostępne pod adresem: https://mma.prnewswire.com/media/2454113/Groundbreaking_ceremony_participants_part_ceremonial_dig.jpg

Link do zdjęć z ceremonii wmurowania kamienia węgielnego: https://mma.prnewswire.com/media/2454114/Groundbreaking_ceremony_participants_part_ceremonial_dig_l.jpg


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM