Polityka i społeczeństwo

ERGO Hestia na pierwszym miejscu `Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie 2024`

W najnowszej, 18. edycji „Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie” sopocka firma ERGO Hestia zajęła pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji, stając się jedynym ubezpieczycielem w całym zestawieniu.

Ranking ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie” to renomowane zestawienie największych polskich spółek, które są oceniane pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania zgodnie z wytycznymi ESG. Ranking odzwierciedla również stopień realizacji założonych celów przez organizację oraz jej przygotowanie na przyszłe wyzwania. Do 2023 r. klasyfikacja znana była jako „Ranking Odpowiedzialnych Firm”, jednak nazwę zmieniono w 2024 r. ze względu na nowe regulacje i poszerzający się zakres sprawozdawczości.

„Od 2017 r. bierzemy udział w każdej edycji >>Rankingu ESG<<. Wynik najnowszej to dla nas ogromne wyróżnienie. Dodatkowo cieszy fakt, że od 2019 r. nie schodzimy z podium tej uznanej klasyfikacji. To jasno pokazuje, że ERGO Hestia stoi na czele polskich firm spełniających najwyższe standardy zarządzania organizacją na podstawie celów zrównoważonego rozwoju. Jeszcze większego znaczenia nadaje temu fakt, że badane w ramach rankingu obszary stanowią kluczowe cele postawione w Strategii ESG ERGO Hestii. Ich pozytywna weryfikacja – na co dowodem jest tak prestiżowe wyróżnienie – to dla nas duża motywacja na przyszłość i jasny sygnał, że zmierzamy w dobrym kierunku” – zauważa Mario Everardo Zamarripa Gonzalez, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestii.

ERGO Hestia zdobyła szóste podium z rzędu

W tegorocznej edycji wyróżniono liderów w obszarach ESG, w którym ERGO Hestia zdobyła dwa tytuły: lidera w obszarze S (społecznym) oraz lidera w obszarze G (ład korporacyjny). Całkowita ocena ERGO Hestii wyniosła 99 punktów na 100 możliwych.

Ranking ESG powstaje na podstawie wyników z obszaru odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania prezentowanych samodzielnie przez firmy w ankiecie ocenianej przez ekspertów ESG i audytorów. Analizowane obszary są co roku modyfikowane, uwzględniając aktualne trendy i zmiany zachodzące na rynku, takie jak dążenie organizacji do neutralności klimatycznej, wskaźniki efektywności środowiskowej czy działania na rzecz włączania osób z niepełnosprawnościami. W tym roku ankieta została zmodyfikowana przez specjalnie powołaną Radę Naukową Rankingu ESG, w skład której weszli eksperci Climate Leadership UNEP/GRID, Akademii Leona Koźmińskiego i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W badaniu „Rankingu ESG” 18. edycji firmy musiały odpowiedzieć na 70 pytań podzielonych na 11 części. Taki podział wynika z nowych Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju (ESRS), które już obowiązują w wybranych polskich spółkach. W ciągu dwóch lat ESRS będą dotyczyć ponad trzech tysięcy największych firm.

Cele ESG w ERGO Hestia

Firma ERGO Hestia ma na celu rozwijanie zrównoważonej gospodarki poprzez oferowanie produktów i usług ubezpieczeniowych, które uwzględniają czynniki ESG w procesie oceny ryzyka i inwestycji.

„Nasze cele zawarte są w strategii zrównoważonego rozwoju przyjętej na lata 2022-2025. Każdego roku w raporcie ESG publikujemy postępy realizacji celów w obszarach: środowiskowym, zarządczym i społecznym. Tegoroczny raport za rok 2023 będzie po raz pierwszy przygotowany na podstawie nowych standardów ESRS zgodnie z dyrektywą CSRD. Jednym z kluczowych procesów przygotowawczych była analiza podwójnej istotności, gdzie zidentyfikowaliśmy kluczowe obszary istotne z perspektywy zarówno organizacji, jak i całego łańcucha wartości” – dodaje Mario Everardo Zamarripa Gonzalez.

W 2024 roku firma ERGO Hestia została wyróżniona Złotym oraz Zielonym Listkiem ESG w kategorii „Polityki” przez firmę Deloitte, a także otrzymała tytuł Super Etycznej Firmy od dziennika „Puls Biznesu”. Dodatkowo, jest jedyną firmą z sektora finansowego w Polsce, która posiada prestiżowy Certyfikat EMAS (EcoManagement and Audit Scheme). W 2023 roku ERGO Hestia zdobyła również nagrodę Lider ESG podczas Banking & Insurance Forum oraz certyfikat Great Place to Work 2023. Firma została także wyróżniona na liście najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością i inkluzywnością pracodawców w Polsce, na podstawie wyników badania Diversity IN Check.

ERGO Hestia, firma ubezpieczeniowa z Sopotu, odnosi sukcesy w zakresie zrównoważonego rozwoju i etyki biznesu. W 2024 roku została uhonorowana Złotym oraz Zielonym Listkiem ESG w kategorii „Polityki” przez firmę Deloitte, a także otrzymała tytuł Super Etycznej Firmy od dziennika „Puls Biznesu”. Ponadto, jest jedyną firmą z sektora finansowego w Polsce, która posiada prestiżowy Certyfikat EMAS (EcoManagement and Audit Scheme). W 2023 roku ERGO Hestia zdobyła również nagrodę Lider ESG podczas Banking & Insurance Forum oraz certyfikat Great Place to Work 2023. Firma została także wyróżniona na liście najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością i inkluzywnością pracodawców w Polsce, na podstawie wyników badania Diversity IN Check.

ERGO Hestia, mając swoją siedzibę w Sopocie, postanowiła stworzyć park dostępny dla mieszkańców i turystów. Dodatkowo, firma założyła Fundację Artystyczną Podróż Hestii, Fundację Integralia wspierającą osoby z niepełnosprawnościami oraz Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym, które pomaga ofiarom wypadków w powrocie do zdrowia. Co roku ubezpieczyciel organizuje również Nagrodę Literacką Podróż Hestii, promującą najlepsze książki dla dzieci i młodzieży.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM