Polityka i społeczeństwo

MON: Oświadczenie MON w sprawie fałszywych informacji o planowanych cięciach wydatków na obronność (komunikat)

– Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza:

Ministerstwo Obrony Narodowej stanowczo zaprzecza doniesieniom TV Republika o planowanych cięciach wydatków na obronność w wysokości 57 miliardów PLN w latach 2025-2028. Twierdzenia te są całkowicie bezpodstawne i wprowadzają w błąd opinię publiczną.

W MON nie planuje się żadnych cięć budżetowych w wysokości 57 miliardów PLN. W rzeczywistości, w przyszłym roku planowane jest zwiększenie budżetu na armię o 10%, co stanowi element długoterminowej strategii bezpieczeństwa narodowego mającej na celu wzmocnienie naszych sił zbrojnych w obliczu obecnych zagrożeń geopolitycznych.

Media powinny być odpowiedzialne za rozpowszechnianie zweryfikowanych informacji, unikając publikacji fałszywych treści. Wzywamy wszystkie media do dokładnego sprawdzania faktów przed opublikowaniem, ponieważ fałszywe informacje mogą wprowadzać chaos i negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa społeczeństwa.

Ministerstwo Obrony Narodowej domaga się szybkiego sprostowania nieprawdziwych informacji przez TV Republika. W przypadku braku reakcji, rozważane są działania prawne w celu ochrony reputacji MON i zapobieżenia dalszej dezinformacji. Istnieją również pytania dotyczące potencjalnych zagranicznych inspiracji, w tym rosyjskich, które mogą być związane z tymi działaniami. Wymagamy wyjaśnień co do motywacji i zleceniodawców autorów fałszywych doniesień.

Informujemy, że komunikaty publikowane na naszym serwisie są prezentowane w oryginalnej formie dostarczonej przez nadawcę, bez wprowadzania jakichkolwiek zmian przez naszą redakcję. Odpowiedzialność za treść komunikatu ponosi jego nadawca, z zastrzeżeniem postanowień ustawy prawo prasowe.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM