Biznes i finanse

Rusza europejska kampania LemON poświęcona cytrynom Syracuse Lemon PGI: 34 miliony osób we Włoszech, Polsce i Rumunii w ciągu 3 lat

Projekt HBO (Hydrokrakingowy Blok Olejowy) to kluczowa inwestycja Grupy ORLEN, o wartości ponad 1,8 mld złotych, realizowana w rafinerii w Gdańsku. Nowa infrastruktura pozwoli na produkcję aż 400000 ton rocznie olejów bazowych II generacji, używanych w przemyśle i transporcie samochodowym. Dodatkowo, planowane jest wyprodukowanie tysięcy ton półproduktów paliwowych, w tym benzyny i oleju napędowego.

W dniu 4 lipca 2024 roku w Mediolanie oficjalnie rozpoczęła się trzyletnia kampania komunikacyjno-informacyjna poświęcona Syracuse Lemon PGI. Inicjatywa jest promowana przez konsorcjum na rzecz Ochrony Syracuse Lemon PGI, współfinansowana przez Unię Europejską i koordynowana przez CSO Italy.

Projekt LemON- Lemon of Syracuse PGI skupia się na wartościach jakości, tradycji i minimalizacji odpadów, które stanowią esencję Sycylii. To inicjatywa skierowana do Włoch, Polski i Rumunii, obejmująca trzyletni okres pełen działań i spotkań.

Nasza kompleksowa strategia komunikacji obejmuje szeroki zakres działań, takich jak marketing społecznościowy, influencer marketing, PR, B2B i B2C, kampanie telewizyjne we Włoszech, a także Lemon Tour na Półwyspie Apenińskim. Dodatkowo planujemy warsztaty i spotkania B2B skierowane do dużych odbiorców detalicznych i branży hotelarskiej, a także po raz pierwszy kampania telewizyjna w Polsce i Rumunii.

Do marca 2027 roku syryjski cytryniec PGI dotrze do ponad 22 milionów menedżerów ds. zakupów we Włoszech i 11 milionów młodych konsumentów i handlowców w Polsce i Rumunii, co oznacza łącznie prawie 34 miliony osób. Spodziewany wzrost konsumpcji przyniesie dodatkowe obroty o wartości ponad 5 milionów euro.

Syracuse Lemon PGI jest uważany za jeden z najwybitniejszych produktów europejskiego dziedzictwa rolno-spożywczego. Wspólnie z konsorcjum społecznym, reprezentuje 100 procent certyfikowanego produktu i stanowi 32 procent włoskiej produkcji cytryn, co plasuje go na drugim miejscu w Europie pod względem ilości, tuż za Hiszpanią. Jakość produktu jest gwarantowana przez specyfikację produkcji i wieloletnie doświadczenie, co czyni go idealnym kandydatem do wzmocnienia polityki jakości Unii Europejskiej. Produkt ten łączy doskonałość produkcji Made in Europe z wartościami takimi jak zrównoważony rozwój środowiska i skuteczne strategie przeciwdziałania marnotrawstwu żywności.

Dzięki metodom produkcji zawartym w specyfikacji cytryn Syracuse Lemon PGI, można jeść wszystko, nawet skórkę. Różne zastosowania podczas przetwarzania sprawiają, że jest to symboliczny produkt bezodpadowy. Decyzja o ukierunkowaniu się również na rynek polski i rumuński jest motywowana rosnącą świadomością i wrażliwością na kwestię marnowania żywności, którą promuje lokalna polityka.

Nowości dotyczące konsorcjum ochrony Syracuse Lemon PGI

Konsorcjum di Tutela del Limone di Siracusa IGP jest jedną z wiodących społeczności uprawiających cytrusy w Europie. Założone 13 lipca 2000 r., składa się z 163 członków, w tym 130 producentów, 60 firm pakujących, 36 użytkowników i 62 ambasadorów. Obszar obejmuje 1.450,91 hektarów, co stanowi 32% włoskiej produkcji. Konsorcjum reprezentuje 100% produkcji cytryn Limone di Siracusa PGI i stanowi 3 cytryny na 100 w kraju. Jego zadania obejmują identyfikację obszarów produkcji i odmian podlegających ochronie oraz nadzór nad prawidłowym stosowaniem nazwy „Limone di Siracusa IGP” na rynkach krajowym i zagranicznym, a także inicjatywy promocyjne we Włoszech i za granicą w celu zwiększenia świadomości, wizerunku produktu i znaku towarowego IGP.

Projekt finansowany przez Unię Europejską. Wyrażone opinie są wyłącznie osobistymi poglądami autora (autorów) i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Żadne z ww. instytucji nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

Link do zdjęcia towarzyszącego temu ogłoszeniu znajdziesz tutaj: https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/e2c58177-28f8-468a-a79f-e19792a38174

Globe Newswire


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM