Polityka i społeczeństwo

MS: Nieodpłatna pomoc prawna na terenach objętych stanem klęski żywiołowej (komunikat)

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, które są częścią programu finansowanego przez Ministerstwo, udzielają pomocy również osobom dotkniętym powodzią.

Prawnik w ramach usługi bezpłatnej pomocy prawnej udzieli informacji na temat Państwa praw, obowiązków oraz możliwości prawnych związanych z sytuacją powodziową. Pomoże w znalezieniu rozwiązania konkretnych problemów prawnych, a także wesprze przy wypełnianiu dokumentów i formularzy dotyczących programów rządowych wsparcia dla poszkodowanych przez powódź oraz przy ubieganiu się o odszkodowanie za zniszczenia spowodowane powodzią.

Nieodpłatna pomoc prawna jest dostępna dla wszystkich osób, które nie są w stanie opłacić usług prawnika, w tym także dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zmianą przepisów, aby osoby dotknięte skutkami klęski żywiołowej, takiej jak powódź, również mogły skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Będziemy na bieżąco informować o wynikach tych działań.

Na obszarach dotkniętych powodzią udzielana jest bezpłatna pomoc prawna w 151 miejscach. Pełną mapę punktów znajdziesz pod tym linkiem: https://zapisy-np.ms.gov.pl/

UWAGA! Informacje od powiatowych koordynatorów NPP wskazują, że trzy punkty działają wyłącznie zdalnie:

Głuchołazy, al. Jana Pawła II 9/10, 77 408 50 94

Skoczów, ul. Mickiewicza 9 lok. 3 (budynek Biblioteki), 33 477 72 39

Wleń, ul. Kościuszki 1a, 75 782 28 22, oraz 75 782 36 50

W przypadku pozostałych punktów możliwe, że czasowo będą działać zdalnie. Zanim udadzą się Państwo do konkretnego miejsca, prosimy zadzwonić i upewnić się, że zasady funkcjonowania nie uległy zmianie. Ministerstwo Sprawiedliwości będzie regularnie aktualizowało powyższą listę punktów udzielających pomocy wyłącznie zdalnie.

Komunikaty publikowane w serwisie PAP są prezentowane w formie oryginalnej, bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w treści dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść, zgodnie z postanowieniami ustawy prawo prasowe (art. 42 ust. 2). (PAP)


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM