Polityka i społeczeństwo

Polska i Korea Południowa: Współpraca w sferze transportu

Wizja współpracy

Wiceministrowie wyrazili wolę dalszej współpracy i nawiązania partnerstwa między Polską i Koreą Południową, którego celem będzie wspieranie obu krajów w rozwoju transportu lotniczego i kolejowego.

Mogłyby zostać podejmowane następujące działania:

  • Pomoc w przystosowaniu systemów transportu lotniczego i kolejowego do wymogów technologicznych i regulacyjnych
  • Wymiana wiedzy i doświadczenia w zakresie tworzenia bezpośrednich połączeń lotniczych i kolejowych
  • Transfer technologii i rozwój infrastruktury transportowej
  • Wspólne przedsięwzięcia w zakresie szkolenia i wymiany wiedzy w zakresie zarządzania transportem lotniczym i kolejowym

Oprócz wspomnianych działań obie strony podkreśliły znaczenie współpracy w zakresie transportu lotniczego i kolejowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności regionu. Wierzymy, że współpraca w tym zakresie dostarczy korzyści obu stronom.

Współpraca Polski i Korei Południowej w zakresie transportu lotniczego i kolejowego może mieć ogromny wpływ na rozwój obu krajów i regionu. Poprzez wymianę wiedzy i doświadczenia, a także wspólne projekty możliwe będzie udoskonalenie infrastruktury transportowej, co przyczyni się do wzrostu wydajności, bezpieczeństwa i komfortu transportu.

Współpraca ta może również stanowić ważny krok w kierunku integracji transportowej w regionie i przyczynić się do rozwoju całego regionu, a także do wzrostu wymiany handlowej i turystycznej między Polską i Koreą.

Dlatego też obie strony postanowiły dążyć do wzmocnienia współpracy w tym zakresie, aby jak najszybciej cieszyć się korzyściami płynącymi z współpracy w zakresie transportu lotniczego i kolejowego.

Podziękowanie za słowa wsparcia

Wiceminister Rafał Weber podziękował za słowa wsparcia i wspomniał o zaproszeniu delegacji Korei Południowej na konferencję „Łączenie Ukrainy z Europą i światem: Odbudowa i rozwój zrównoważonej infrastruktury transportowej i wydajnych łańcuchów dostaw” – Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy, która odbędzie się w Rzeszowie w dniach 29-30 marca br.

Wydarzenie to będzie okazją do rozmów na tematy transportowe oraz infrastrukturalne, również w relacjach bilateralnych oraz w kontekście wsparcia odbudowy Ukrainy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/

Konferencja jest doskonałą okazją do wymiany myśli i doświadczeń w wyżej wymienionych dziedzinach, a także do wsparcia Ukrainy w jej dążeniach do integracji z Europą. Jest to również szansa na wzmocnienie wzajemnych relacji między Polską i Koreą Południową.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM