Polityka i społeczeństwo

MKiŚ: Kontynuacja polsko-czeskich rozmów dot. KWB Turów (komunikat)

Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje:

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa spotkała się 18 stycznia 2022 r. z Anną Hubáčková, czeską minister środowiska, ws. KWB Turów. Spotkanie, które było pierwszym oficjalnym po zmianach w czeskim rządzie, stanowi kontynuację polsko-czeskich rozmów w sprawie turoszowskiej kopalni. Strona polska liczy, że wkrótce uda się zażegnać ten spór.

Jak zaznaczyła minister Anna Moskwa, od początku na pierwszym miejscu polski rząd stawiał zabezpieczenie interesu lokalnych społeczności.

„Bardzo dziękuję Pani Minister Annie Hubáčkovej za dzisiejsze konstruktywne rozmowy. Ustalenia, które zostały podjęte wymagają zatwierdzenia po stronie czeskiej” – poinformowała.

„Umówiliśmy się z Panią minister Hubáčkovą, że do czasu potwierdzenia naszych ustaleń w ramach koalicji rządzącej w Republice Czeskiej nie będziemy informować o szczegółach umowy. Czekamy na informacje od naszych czeskich partnerów, mamy nadzieję, że będzie to jak najszybciej” – dodała.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mmu/

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM