Polityka i społeczeństwo

Shanghai Electric uruchamia program nauki języka chińskiego dla pakistańskiego personelu projektu odkrywkowej kopalni węgla i elektrowni węglowej Thar Block-1 Integrated Coal Mine and Power Project

SZANGHAJ, 19 stycznia 2022 /PRNewswire/ — Shanghai Electric nawiązała współpracę z Instytutem Konfucjusza przy Uniwersytecie w Karaczi (CIUK) w celu uruchomienia nowego programu edukacyjnego dla pakistańskiego personelu projektu odkrywkowej kopalni węgla i elektrowni węglowej Thar Block-1 Integrated Coal Mine and Power Project i okolicznych społeczności, w ramach wspólnej inicjatywy mającej na celu podniesienie umiejętności pracowników projektu i zapewnienie lepszych perspektyw zawodowych dla studentów z prowincji Sindh na południu Pakistanu.

W ramach podjętej inicjatywy zapewniony zostanie bezpłatny dostęp do lekcji języka chińskiego dla pakistańskich pracowników zaangażowanych w projekt oraz studentów z Islamkot i pobliskich miast i wsi, którzy otrzymają darmowe podręczniki i inne materiały do nauki języka chińskiego od pracowników akademickich CIUK. Do tej pory na pierwszy rok kursu zapisało się 40 pracowników i 60 studentów.

„Jako wiodący dostawca rozwiązań energetycznych, Shanghai Electric pragnie odgrywać rolę w kształceniu i szkoleniu następnego pokolenia inżynierów i techników elektryków, a także wspierać większą liczbę studentów w podjęciu kariery w branży energetycznej. W ramach naszych poprzednich inicjatyw w projekcie Thar Block-1 organizowaliśmy szkolenia na miejscu realizacji prac, aby pomóc lokalnym pracownikom w doskonaleniu ich umiejętności. Zachęcaliśmy też starszych techników do dzielenia się doświadczeniem z nowo zatrudnionymi pracownikami” ‒ powiedział Meng Donghai, zastępca kierownika Shanghai Electric.

„Zacieśnienie relacji gospodarczych między Chinami a Pakistanem otworzyło nowe możliwości biznesowe dla mieszkańców obu krajów. Mamy nadzieję, że program nauczania języka chińskiego pomoże wyposażyć lokalnych pracowników i studentów w istotne umiejętności, które przyczynią się do realizacji ich kolejnych celów zawodowych, a także posłużą jako pomost łączący obie kultury, który wzmocni wzajemne zrozumienie i przyjaźń chińsko-pakistańską” ‒ dodał Meng.

„Program nauki języka chińskiego uruchomiony przez Shanghai Electric będzie korzystny dla studentów z odległych terenów, takich jak Islamkot. Jest to wyjątkowa i cenna szansa edukacyjna, która pozwoli im lepiej poznać chińską kulturę, a w przyszłości znaleźć lepszą pracę” ‒ powiedział Muhammad Nasiruddin Khan, rektor CIUK.

„Podczas współpracy z chińskimi pracownikami w projekcie Thar Block-1 stopniowo rozwinęło się u mnie duże zainteresowanie nauką języka chińskiego. Bardzo cieszy mnie fakt, iż Shanghai Electric zapewnia możliwość nauki języka chińskiego, co stworzy mi lepsze perspektywy zatrudnienia w przyszłości, ponieważ w Pakistanie istnieje wiele projektów współpracy chińsko-pakistańskiej. Władanie językiem chińskim to cenna umiejętność” ‒ powiedział student biorący udział w programie.

W 2017 roku Pakistan oficjalnie dołączył do Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SOW), a rozszerzenie współpracy chińsko-pakistańskiej sprawiło, że znajomość języka chińskiego stała się pożądana dla wszystkich tych, którzy chcą pracować dla lokalnych chińskich firm. Wzrost liczby programów nauczania języka chińskiego w kraju pomógł wypełnić lukę komunikacyjną między Chinami a Pakistanem, a także pozwolił większej liczbie mieszkańców na znalezienie wymarzonej pracy.

W ostatnich latach Shanghai Electric przyczyniła się do budowy licznych obiektów infrastruktury energetycznej w Pakistanie z wykorzystaniem wiodących w branży technologii energetycznych, w ramach Inicjatywy Pasa i Drogi (BRI) oraz Chińsko-Pakistańskiego Korytarza Gospodarczego (CPEC). Umowa EPC dla projektu Thar Block-1 Integrated Coal Mine and Power Project, który obejmuje dwie 660-megawatowe elektrownie węglowe i kopalnię węgla o rocznym wskaźniku wydobycia wynoszącym 7,8 miliona ton, została podpisana w kwietniu 2019 roku. Stanowiąc priorytetowy projekt CPEC, elektrownie zoptymalizują miks energetyczny Pakistanu i znacząco zwiększą bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1729472/image_1.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1629353/Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM