Polityka i społeczeństwo

CIR: Oświadczenie ws. artykułu Onet.pl (komunikat)

– Centrum Informacyjne Rządu informuje:

W artykule opublikowanym w serwisie Onet.pl 25 stycznia 2022 r. pt. „Pieniądze za praworządność. Brak polskiej odpowiedzi”, podano nieprawdziwe informacje. Portal niezgodnie z prawdą informuje, że Polska nie przekazała Komisji Europejskiej odpowiedzi na pismo z dnia 23 listopada 2021 r., w którym Komisja zwróciła się o udzielenie informacji, które posłużą ocenie zasadności ewentualnego uruchomienia mechanizmu ochrony budżetu.

Artykuł niezgodnie z prawdą informuje, że Komisja Europejska nie otrzymała od Polski odpowiedzi na pismo z dnia 23 listopada 2021 r. W piśmie tym Komisja zwróciła się o udzielenie informacji, które posłużą ocenie zasadności ewentualnego uruchomienia mechanizmu ochrony budżetu.

Komisja Europejska zwróciła się do Polski o udzielenie informacji 23 listopada 2021 r. i wyznaczyła termin 2 miesięcy na udzielenie odpowiedzi. Termin na przekazanie Komisji odpowiedzi upływał w dniu 24 stycznia br. Polska przekazała odpowiedź na pismo Komisji zgodnie z wyznaczonym terminem. Odpowiedź obejmuje szczegółowe wyjaśnienia dotyczące wszystkich pytań przedstawionych przez Komisję. Odpowiedź Polski wpłynęła do Komisji w dniu 24 stycznia br.

Wystąpiliśmy o sprostowanie nieprawdziwej informacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

mm/ godl/

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM