Biznes i finanse

450MW falowników – KENO i FoxESS podpisały kontrakt

Jeden z największych producentów falowników fotowoltaicznych – FoxESS zobowiązał się na podstawie podpisanego kontraktu dostarczyć 450 MW inwerterów do magazynów KENO w 2022 roku. Stąd będą one dystrybuowane zarówno na rynek polski, jak również niemiecki i węgierski, dzięki otwartym w ostatnim czasie dwóm nowym oddziałom firmy. Co istotne, we wspomnianych dostawach pojawi się ponadto nowy produkt z portfolio FoxESS – falownik AiO (All-in-One).

„Cieszymy się z tego, że możemy przyczynić się do zwiększenia popularności falowników FoxESS zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku. W KENO starannie dobieramy nasze portfolio produktowe, aby nasi klienci otrzymali wyłącznie sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich będzie zintegrowany system AiO” – podkreślił Tadeusz Ogarek, dyrektor działu technicznego KENO Sp. z o.o.

Rozwiązanie godne uwagi

Zintegrowany system All-In-One charakteryzuje się wysoką niezawodnością, potwierdzoną m.in. ponad 10-letnim okresem gwarancyjnym. Umożliwia jednoczesną pracę równoległą nawet 10 jednostek o łącznej mocy 100 kWp, a co istotne łączy w sobie jednocześnie technologię falownika hybrydowego oraz baterii wysokiego napięcia.

Inwerter o mocy 10 kWp, dzięki asymetrycznej produkcji energii gwarantuje zerowy eksport, natomiast we współpracy z 8 wbudowanymi modułami bateryjnymi o łącznej pojemności 10 kW pozwala na pełne ładowanie oraz rozładowanie baterii litowej. Każdy segment magazynu energii posiada pojemność 2,6 kWh, co łącznie pozwala uzyskać od 10,4 do 20,8 kWh. Gwarancja modułu bateryjnego obejmuje ponad 6000 cykli o głębokości rozładowania sięgającej aż 90%.

Gwarantowana pewność działania

System All-In-One umożliwia działanie w trybie awaryjnego obwodu zasilania EPS (ang. Emergency Power Supply) z wykorzystaniem EPS Box pozwalającego na pracę falownika w trybie off-grid. Konstrukcja systemu posiada wbudowane zabezpieczenia, dzięki którym w pewnych przypadkach nie ma konieczności stosowana zewnętrznych rozdzielnic.

Wszystko w jednym

FoxESS AiO to nowoczesne i niezawodne rozwiązanie, stworzone z myślą o instalatorach, którzy docenią kompletny produkt. System jest prosty i szybki w montażu, posiada nowoczesny, elegancki design, a co najważniejsze pozwala znacząco zoptymalizować koszty hybrydowej instalacji. Pozwala na równoległą pracę nawet 10 jednostek o mocy 100 kWp, a wbudowany magazyn energii osiąga pojemność do 20,8 kWh.

Źródło informacji: KENO Sp. z o. o.

 


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM