Polityka i społeczeństwo

MON: Konkurs Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Armii Krajowej (komunkat)

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej informuje:

Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Armii Krajowej

W tym roku przypada 80. rocznica powstania Armii Krajowej, przekształconej ze Związku Walki Zbrojnej. Z tej okazji Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs pn. Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Armii Krajowej skierowany do organizacji pozarządowych.

Na realizację zadań w konkursie zaplanowano 2 000 000 zł.

W ten sposób MON chce realne wesprzeć żołnierzy AK w codziennym życiu. Wśród zadań konkursowych jest m.in. pomoc pielęgnacyjna, realizacja zakupów pierwszej potrzeby, zapewnienie transportu do lekarza, na spotkania i groby współtowarzyszy broni.

Ważnym celem konkursu jest także edukacja. Dlatego oferty mogą obejmować m.in.: organizację „żywych lekcji historii” – spotkań młodzieży z żołnierzami walczącymi w szeregach Armii Krajowej oraz organizację podróży historycznych do miejsc bezpośrednio związanych z bohaterskimi walkami AK. Wsparcie można także uzyskać w związku z realizacją projektów, których celem będzie opieka nad miejscami pamięci.

Regulamin konkursu znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej. Oferty należy składać do 15 marca 2022 r. Zadania będą realizowane od 1 maja do 31 grudnia 2022 r.

Więcej informacji pod linkiem: Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Armii Krajowej – Ministerstwo Obrony Narodowej – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ brw/ itm/


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM