Biznes i finanse

E.ON Talks: powrót autorskich podcastów dla biznesu

E.ON Talks to kontynuacja serii podcastów innogy ON AIR, która z nową nazwą wraca po przerwie. W tym roku planowany jest nowy format tematyczny. Pierwszy blok porusza tematykę instalacji fotowoltaicznych i zmian systemu ich rozliczeń. Gośćmi dwóch pierwszych odcinków są Włodzimierz Ehrenhalt, wiceprezes Stowarzyszenia Energii Odnawialnej i Michał Skorupa, prezes zarządu E.ON Foton.

Odcinek premierowy, zatytułowany „Czy zmiany w ustawie o OZE zahamują rozwój fotowoltaiki w Polsce?”, poświęcony został nowemu systemowi rozliczeń prosumentów, który wejdzie w życie 1 kwietnia 2022 roku. Omawiając sytuację rodzimego rynku, Michał Skorupa przypomina, że Polska wśród krajów europejskich znalazła się na czwartym miejscu pod względem zainstalowanej mocy pochodzącej z instalacji fotowoltaicznych.

„Dynamika rozwoju OZE jest na bardzo wysokim poziomie. Z drugiej strony nie jest to dużym zaskoczeniem z uwagi na fakt, że nasz rynek wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju” – powiedział Skorupa.

Odnosząc się do zmian w ustawie o OZE, prezes zarządu E.ON Foton stwierdził, że system net meteringu spełnił swoją rolę i odpowiada za duży przyrost instalacji fotowoltaicznych.

„Od samego początku komunikowano, że system net meteringu nie jest dany na zawsze, a jego głównym celem była popularyzacja technologii i pobudzenie rynku. Po przyrostach na przestrzeni ostatnich 5 lat wyraźnie widzimy, że udało się zrealizować te założenia. Z kolei net billing wprowadza nowe zasady rozliczania, zgodnie z którymi instalacje fotowoltaiczne nadal będą opłacalne. W wyniku zmian nieznacznie wydłuży się jedynie czas zwrotu inwestycji od 2 do 3 lat” – powiedział Skorupa.

Dostępność podcastu E.ON Talks

Cała rozmowa w ramach cyklu E.ON Talks jest już dostępna na Spreaker, Spotify, iTunes i Podcasty Google. Materiał można także odsłuchać i zobaczyć na stronie firmowej E.ON.

Temat fotowoltaiki kontynuowany będzie również w kolejnym odcinku. Za dwa tygodnie rozmówcy dyskutować będą m.in. o tym, kto zyska, a kto straci na nowelizacji ustawy o OZE.

Źródło informacji: E.ON

 


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM