Polityka i społeczeństwo

MSWiA: spotkanie ministra Mariusza Kamińskiego i Swiatłany Cichanouskiej (komunikat)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje:

W czwartek (24 marca br.) minister Mariusz Kamiński spotkał się ze Swiatłaną Cichanouską, liderką demokratycznej opozycji na Białorusi. – To było bardzo potrzebne spotkanie i rozmowa o wolnej Białorusi, niepodległej Ukrainie i bezpieczeństwie naszego regionu – powiedział Mariusz Kamiński, szef MSWiA.

Na mocy podjętych ustaleń, powołano do życia zespół ds. rozwiązywania problemów uchodźców z Białorusi, przebywających na terytorium RP. Pierwsze posiedzenie tego gremium odbędzie się w piątek (25 marca) pod przewodnictwem Bartosza Grodeckiego, podsekretarza stanu w MSWiA, który również był uczestnikiem dzisiejszego spotkania.

W składzie białoruskiej delegacji oprócz Swiatłany Cichanouskiej znaleźli się: Franak Wiaczorka, Paweł Łatuszka (członek Narodowego Zarządu Antykryzysowego), Kristina Rikhter (doradca ds. prawnych) oraz Alina Kouszyk, przedstawicielka Centrum Białoruskiej Solidarności w Warszawie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ agzi/ jann/

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM