Polityka i społeczeństwo

Nowy samochód dla Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie – Powiat Pilski rozwija się!

Powiat Pilski i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspólnie zakupiły nowy samochód, który zastąpi zużyty pojazd używany przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Jest to ważny krok, aby zapewnić osobom niepełnosprawnym odpowiedni poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Samochód przekazany do Domu Pomocy Społecznej został wyposażony w specjalne udogodnienia, takie jak zakotwiczenia, uchwyty i najazdówka dla wózków inwalidzkich, dzięki którym osoby niepełnosprawne będą mogły swobodnie korzystać z przewożenia.

Nowy pojazd zapewni podopiecznym Domu Pomocy Społecznej dostęp do wielu ciekawych możliwości i aktywności, oferując im zarówno możliwość wyjazdów, jak i udziału w wielu interesujących zajęciach.

Wspieranie Domów Pomocy Społecznej jest wyrazem troski i solidarności wobec tych, którzy potrzebują pomocy. Jako społeczeństwo mamy obowiązek zapewnić tym osobom godne warunki życia. Słowa uznania należą się staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu oraz dyrekcji i pracownikom placówki za ich zaangażowanie w działania na rzecz niepełnosprawnych. Szczególne podziękowania kierujemy również w stronę PFRON-u za okazane wsparcie.

Ubiegły rok przyniósł znaczne udogodnienia dla uczniów z niepełnosprawnościami w dwóch szkołach Powiatu Pilskiego. Dzięki dofinansowaniu z PFRON w obu placówkach zostały zamontowane specjalne windy, które znacznie ułatwiają im funkcjonowanie.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM