Biznes i finanse

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ogłasza Wielki Wyścig Gmin o tytuł Lidera CEEB

Dlatego dzisiaj Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ogłasza Wielki Wyścig Gmin! – wyścig po trofeum, jakim jest tytuł Lidera CEEB.

Każda gmina, która osiągnie wypełnienie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) na poziomie min. 90% otrzyma tytuł Lidera CEEB, a Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego podczas specjalnej wizyty, wręczy jej władzom dyplom i okolicznościową statuetkę, będącymi wyrazem uznania dla działań na rzecz wypełnienia ustawowego obowiązku, ale też przede wszystkim – wyróżnieniem za troskę o zdrowie mieszkańców, poprawę jakości powietrza i ochronę środowiska.

  • Pierwsza gmina, która uzyska 90% wypełnienia bazy adresowej deklaracjami CEEB otrzyma tytuł Lidera 90 CEEB.
  • W kolejnych miesiącach kolejne gminy, które uzyskają 90% będą otrzymywać ten sam tytuł Lidera 90 CEEB.
  • 1 lipca 2022 r. ogłosimy podsumowanie wyścigu i pokażemy Liderów CEEB – trzy gminy z największym pokryciem bazy adresowej – otrzymają one tytuł I, II i III Lidera CEEB.

Informacje dot. aktualnego poziomu wypełnienia ewidencji CEEB w poszczególnych gminach są dostępne w Rankingu Gmin, w którym w każdej chwili można sprawdzić, które miejsce zajmuje gmina i jak wypada na tle innych w kraju i województwie.

Na dziś, najlepiej spośród wszystkich w kraju wypada gmina Zawidów z woj. dolnośląskiego, w której złożono 79% deklaracji. Zaraz za nią uplasowały się dwie gminy z Małopolski: Rytro – 69% i Słopnice – 68% oraz Kolno – 68% z woj. podlaskiego. Niestety są też gminy, w których złożono zaledwie kilka deklaracji, a poziom wypełnienia CEEB jest na poziomie 3%*.

Przypominamy! Obowiązek wypełnienia i złożenia deklaracji do bazy CEEB dotyczy właścicieli / zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.

Osoby te muszą złożyć deklarację do 30 czerwca br. jeśli dotyczy ona budynków, w których źródło ciepła (lub spalania paliw) uruchomiono przed 1 lipca 2021 r. Natomiast w przypadku źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021 r., na spełnienie tego obowiązku jest 14 dni od dnia uruchomienia.

Zapraszamy do wyścigu!

*dane na 11.04.2022

Źródło informacji: Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

 


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM