Polityka i społeczeństwo

Z okazji Światowego Dnia Ziemi deweloperzy posprzątali tereny sześciu miast

Podczas imprezy odbyła się oddziałowa rywalizacja o Zielony Puchar PZFD. Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu okazał się PZFD, Oddział w Łodzi, który zebrał 101 worków śmieci ważących 700 kg. Nagrodą w konkursie było 40 tys. zł, które oddział będzie mógł przeznaczyć na dowolny cel związany z pomocą dla Ukrainy.

Łódzki oddział wraz z młodzieżą i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 172 w Łodzi oraz 33 LO Łódź posprzątał Las Łagiewnicki i przygotował wiele eko atrakcji dla dzieci. Zorganizował m. in. quiz o ekologii i wspólnie z dziećmi z Ukrainy tworzył prace plastyczne pod hasłem „Wspólna Ziemia”.

Impreza została objęta honorowym patronatem Hanny Zdanowskiej, Prezydent Miasta Łódź.

Drugie miejsce w konkursie zajął poznański oddział PZFD, który zebrał 400 kg śmieci z terenów przyległych do Ogrodu Dendrologicznego przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Oddział zaprosił na imprezę ukraińskich podopiecznych Fundacji Bilingwo, dzieci z dwóch szkół podstawowych oraz podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka, które uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych.

Na podium stanął również PZFD, Odział w Krakowie, zajmując trzecie miejsce.

Łącznie w imprezie zorganizowanej przez Polski Związek Firm Deweloperskich wzięło udział ponad 500 osób. Razem zebraliśmy 300 worków śmieci, ważących ponad 1 tonę.

Akcja objęta została patronatem Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy, które wspomogło lokalne oddziały PZFD tłumaczami z języka ukraińskiego.

Zielony Puchar PZFD to kolejna akcja Polskiego Związku Firm Deweloperskich pod szyldem Eco Avengers, inicjatywy, dzięki której budujemy ekologiczne postawy firm zrzeszonych w PZFD.

Link do filmu Oddziału w Łodzi: https://tiny.pl/98zpc 

Polski Związek Firm Deweloperskich

Największa i najbardziej wpływowa organizacja branży deweloperskiej, która od niemal 20 lat reprezentuje interesy firm deweloperskich w Polsce i Unii Europejskiej. Podejmuje działania na rzecz tworzenia dobrego prawa, polepszania warunków inwestowania na rynku nieruchomości, rozwoju zawodowego pracowników firm członkowskich oraz poprawy wizerunku branży. Zrzesza prawie 300 firm z całego kraju, reprezentując cały przekrój rynku – zarówno małe firmy rodzinne, jak i międzynarodowe korporacje, obejmując rynek mieszkaniowy i komercyjny. PZFD jest członkiem Build Europe, organizacji reprezentującej interesy rynku nieruchomości wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji unijnych. Współpracuje stale z organami administracji państwowej i samorządowej, organizacjami eksperckimi, prawnikami, finansistami, architektami, urbanistami i szeroko pojętym biznesem, przez co wywiera istotny wpływ na sytuację branży w Polsce.

KONTAKT:
Zuzanna Wiak
Manager ds. PR i Marketingu
e-mail: zuzannna.wiak@pzfd.pl 
tel. kom.: +48 537 156 577

Źródło informacji: Polski Związek Firm Deweloperskich

 


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM