Nauka i technologie

Nowy moduł do bezpiecznej dystrybucji dokumentów bankowych drogą elektroniczną 2FSMD – Two Factor Secure Mailing Distribution

Jednym z nowych opracowań jest mechanizm dwuskładnikowego uwierzytelniania dokumentów bankowych wysyłanych e-mailem. Dzięki tej innowacji bank może wysyłać dokumenty do swoich klientów w postaci zaszyfrowanej, jednocześnie dostarczając hasła do tych dokumentów przy pomocy innego kanału komunikacji, na przykład SMS. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które zapewnia silną ochronę poczty przed dostępem do dokumentu osób niepożądanych i daje gwarancję, że tylko właściciel telefonu zna to hasło i ma wgląd w dokumenty.

Po wprowadzeniu dwuskładnikowego zabezpieczenia przesyłanych e-maili znacznie wzrośnie bezpieczeństwo dystrybucji dokumentów bankowych wysyłanych drogą elektroniczną. Jest to tym ważniejsze, iż posiadacze adresów mailowych mają dostawców o różnych poziomach zabezpieczeń. Wprowadzenie nowego modułu 2FSMD wpisuje się w trend przechodzenia od komunikacji tradycyjnej, w formie papierowej, do komunikacji w formie elektronicznej. Korzyści płynące z takiej zamiany to zwiększona poufność danych, eliminacja papieru, co obniża koszty korespondencji oraz zdecydowane skrócenie czasu dostarczenia, a także procedur związanych z podpisywaniem umów i innych dokumentów.

Firma HEUTHES dysponuje odpowiednią technologią, aby te operacje mogły być przeprowadzane na dużą skalę i z odpowiednią koordynacją obydwu kanałów – mailowego i SMS-owego. Moduł 2FSMD może być użyty do dowolnych dokumentów bankowych takich jak wyciągi, statementy i regulaminy. Może być również zastosowany przy podpisywaniu wszelkich umów, ponieważ wykorzystać można pieczęcie i podpisy cyfrowe, a także znaki wodne. Pierwsze wdrożenie odbyło się w SGB-Bank SA, w 2020 roku – wdrożony został moduł do pomocy rolnikom w czasie pandemii.

Więcej informacji na stronach www.heuthes.pl.

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM