Biznes i finanse

EIG zatrudnia De La Reya Ventera na dyrektora generalnego MidOcean Energy

WASZYNGTON–(BUSINESS WIRE)– Firma EIG, czołowy inwestor instytucjonalny w międzynarodowym sektorze energetycznym i infrastrukturalnym, ogłosiła dzisiaj, że De la Rey Venter dołączył do jej zespołu, obejmując stanowisko dyrektora generalnego MidOcean Energy i dyrektora zarządzającego EIG. MidOcean to kontrolowana przez EIG spółka z branży LNG, która skupia się na tworzeniu zdywersyfikowanego i zintegrowanego portfela wysokiej jakości inwestycji w obszarze LNG, które odznaczają się mocnymi przepływami pieniężnymi. De la Rey Venter jest weteranem branży z ponad 25-letnim, międzynarodowym doświadczeniem operacyjnym, transakcyjnym i przywódczym w sektorze wydobywczym, upstream i LNG. Piastował stanowiska m.in. Executive Vice President of Integrated Gas Ventures, odpowiadając za większość posiadanych przez Shell aktywów w obszarze LNG i gazu ziemnego, a wcześniej, również w Shell, Global Head of LNG – stojąc na czele międzynarodowych przedsięwzięć spółki w branży LNG. Venter swoje nowe obowiązki będzie wykonywał w biurze EIG w Londynie.

„LNG jest jednym z kluczowych elementów sprzyjających transformacji energetycznej oraz w coraz większym stopniu zasobem energetycznym o znaczeniu geopolitycznym – powiedział R. Blair Thomas, prezes i dyrektor generalny EIG. – EIG od wielu lat odgrywa czołową rolę dostarczyciela kapitału dla sektora LNG. Jak dotąd firma zainwestowała już w 9 projektów LNG, w tym przedsięwzięcia związane zarówno ze skraplaniem, jak i regazyfikacją. Powierzenie czołowej roli w MidOcean specjaliście kalibru De la Reya potwierdza nasze zaangażowanie w rozwój LNG i transformację energetyczną. Witamy De la Reya na pokładzie i cieszymy się, że będzie współkształtował przyszły rozwój MidOcean”.

„Realizowana przez EIG wizja działalności MidOcean stanowi atrakcyjną ofertę dla świata w kontekście globalnego zapotrzebowania na LNG, które będzie utrzymywać się jeszcze przez długi czas. Podzielamy silne przekonanie co do ważnej roli LNG, który należy do rodziny gazów nisko- i zeroemisyjnych, a zatem może przyczynić się do osiągnięcia globalnego celu zerowych emisji netto. Cieszę się, że wspólnie z nowym zespołem będę mógł budować wartościowe przedsiębiorstwo, czerpiąc z bogatego dorobku EIG w światowej branży LNG i wywierając realny wpływ na ten niezwykle ważny sektor światowej branży energetycznej” – dodał Venter.

Venter po raz pierwszy został zatrudniony w spółce Shell jeszcze w 2002 r. Poza wspomnianymi stanowiskami EVP of Integrated Gas Ventures i Global Head of LNG piastował różne stanowiska na całym świecie, w tym EVP Upstream Joint Ventures (odpowiadając za wspólne przedsięwzięcia w sektorze upstream), EVP Gas & Power Africa (odpowiadając za projekty gazowe i energetyczne w Afryce) oraz VP Commercial (odpowiadając za kwestie handlowe) w Katarze. Venter odpowiadał także za realizowane przez Shell projekty produkcyjne w obszarze CCUS i wodoru niebieskiego. Posiada dyplom MBA z wyróżnieniem uzyskany w International Institute for Management Development (IMD) w Szwajcarii, stopień licencjata handlu (Bachelor of Commerce z wyróżnieniem cum laude) uzyskany na Northwest University w Johannesburgu oraz dyplom z wyróżnieniem otrzymany na Uniwersytecie w Johannesburgu.

EIG

Spółka EIG jest czołowym inwestorem instytucjonalnym skupiającym się na globalnym sektorze energetycznym. Według stanu na dzień 31 grudnia 2022 r. zarządza ona kapitałem w wysokości 25 mld USD. EIG specjalizuje się w prywatnych inwestycjach w infrastrukturę energetyczną i związaną z energetyką na skalę globalną. W okresie 40 lat działalności EIG zainwestowała 40,1 mld USD w sektor energetyczny w ramach 380 projektów lub spółek w 38 krajach na sześciu kontynentach. Wśród klientów EIG znajduje się wiele czołowych funduszy emerytalnych, firm ubezpieczeniowych, funduszy specjalnych powstałych z darowizny, fundacji i państwowych funduszy majątkowych w USA, Azji i Europie. Siedziba główna spółki mieści się w Waszyngtonie, a jej oddziały w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hongkongu i Seulu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EIG pod adresem www.eigpartners.com.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220628005081/en/

Źródło: EIG

KONTAKT:

Media

FGS Global

Kelly Kimberly / Brandon Messina

tel. +1 212-687-8080

e-mail: EIG-SVC@sardverb.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM