Polityka i społeczeństwo

„Edukacja nie może czekać”, wezwanie do pilnego przekazania 1,5 miliarda dolarów, aby umożliwić dotarcie do 20 milionów dzieci dotkniętych kryzysem

NOWY JORK, 21 września 2022 r. /PRNewswire/ — Organizacja „Edukacja nie może czekać” ( Uzasadnienie inwestycji i Plan strategiczny na lata 2023-2026 ECW określają nowe odważne ambitne cele dla przełomowego ogólnoświatowego funduszu ONZ, który od momentu powstania w 2016 r. zgromadził ponad 1 miliard USD i bezpośrednio wsparł prawie 7 milionów dzieci, oraz dodatkowo 31,2 miliona dzięki reakcji związanej z COVID-19.

Z ostatnich analiz ECW wynika, że aż #222MillionDreams w ramach przygotowań do Konferencji Finansowej Funduszu na Najwyższym Szczeblu, która odbędzie się w Genewie w lutym 2023 roku.

„Pomimo swojego kluczowego znaczenia edukacja w sytuacjach kryzysowych pozostaje chronicznie niedofinansowana, podczas gdy potrzeby rosną” – powiedział Ignazio Cassis, przewodniczący Konfederacji Szwajcarskiej, wspierając rocznego raportu ECW o wynikach.

„Nasze argumenty za inwestycjami to jednocześnie głosy na rzecz ludzkości. Jest to nasz wspólny apel o osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju i uniwersalnych praw człowieka” – powiedziała dyrektor ECW Yasmine Sherif.

W dokumencie Uzasadnienie inwestycji ECW przedstawiono propozycję wartości: „stworzyć świat, w którym wszystkie dzieci i młodzież dotknięte kryzysem będą mogły uczyć się za darmo, bezpiecznie i bez strachu”, w tym najważniejsze szczegóły dotyczące działań Funduszu na rzecz rozwiązania kryzysu klimatycznego, zaangażowania sektora prywatnego, zapewnienia równości płci, katalizowania wsparcia politycznego oraz zwiększenia elastyczności i skuteczności interwencji w celu dotarcia do osób pozostających najdalej w tyle.

„Inwestowanie w edukację to lokata w pokój, stabilność i dobrobyt. W istocie edukacja jest naszą inwestycją w przyszłość” – powiedziała Alicia Herbert, przewodnicząca Komitetu Wykonawczego ECW.

Osoby, którym zależy na dokonaniu zmian, mogą zaapelować do liderów o podjęcie działań, używając hashtagu #222MillionDreams oraz przekazując indywidualne darowizny na rzecz ECW.

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1900179/Education_Cannot_Wait.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1656121/Education_Cannot_Wait_Logo.jpg 

Źródło: Education Cannot Wait

Źródło informacji: PR Newswire

 


Źródło: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM